Resultater 2017

 17. april 2017

Ret til ændringer forbeholdes !

For BMX resultater henvises til http://ny.cyklingdanmark.dk/discipliner/bmx/loebsresultater.html


Januar 2017.

7. Lørdag Odder DM Cross

8. Søndag Odder DM Cross


Februar 2017.

11. Lørdag Grote Prijs CK Aarhus VIII Cross


Marts.


April.

9. Søndag Røde Kro - U17 Tornado Cup
9. Søndag Mors - DCU XCO
15. Lørdag Thy, 3 dage i Nord
16. Søndag Hjørring, 3 dage i Nord
17. Mandag Aalborg, 3 dage i Nord
22. Lørdag Herning 1.afd Post Nord Cup Elite
23. Søndag Randers ikke U19 - U17 Tornado Cup.
28. Fredag UCI Elite Himmerland Rundt
29. Lørdag UCI Elite Viborg
30. Søndag UCI Elite Skive
30. Søndag Djurs - ikke A - U17 Tornado Cup


Maj.

5. Fredag Aarhus Banen
6. Lørdag Ry - ikke A -- Omgangstider
7. Søndag Hobro - U17 Tornado Cup -- Omgangstider
7. Søndag Viborg MTB XCO -- Omgangstider
13. Lørdag Kerteminde /Nyborg / Nr. Lynelse DM-U 23 TT -- Omgangstider
13. Lørdag Kerteminde /Nyborg / Nr. Lynelse Enkelstart -- Omgangstider
14. Søndag Kerteminde / Nyborg / Nr. Lyndelse DM U-23 Linieløb -- Omgangstider
14. Søndag Kerteminde / Nyborg / Nr. Lyndelse Carpoint løbet -- Omgangstider
20. Lørdag Holstebro - U17 Tornado Cup Finale -- Omgangstider
21. Søndag Skive Jysk Fynsk Mesterskab linieløb -- Omgangstider
25-27. Torsdag-Lørdag Odder Tour de Himmelfart
26. Fredag Aarhus Banen
27. Lørdag MTB Randers XCM ved Arbejdernes Landsbank
28. Søndag Frederikshøj - ikke B/U -- Omgangstider


Juni.

3. Lørdag Silkeborg Marcello Bergamo Cup
4. Søndag Herning Marcello Bergamo Cup
5. Mandag Hammel Marcello Bergamo Cup
9. Fredag Aarhus Banen
10. Lørdag UCI Elite Fyn Rundt
11. Søndag UCI Elite GP Horsens
18. Søndag Sønderborg - ikke A og U19
22. Torsdag DM Enkelstart Grindsted -- Omgangstider
23. Fredag PARA DM Enkelstart Grindsted
23. Fredag PARA DM Linieløb Grindsted
24. Lørdag DM Linieløb Dame Elite og U19 Grindsted -- Omgangstider
25. Søndag DM Linieløb Herre Elite Grindsted -- Omgangstider
27. Tirsdag Aarhus Banen
28. Onsdag Aarhus Banen - Reserve dag
30. Fredag Gadeløb Nr. Søby -- Omgangstider


Juli.

1. Lørdag Middelfart - ikke A/H40/H50/H60/H70 -- Omgangstider
2. Søndag Fredericia -- Omgangstider
2. Søndag Aalborg DCUXCO -- Omgangstider
23. Søndag Herning DM 2017 DCU XCO -- Omgangstider
27. Torsdag Gadeløb Hadsten -- Omgangstider
29. Lørdag Randers NM Veteraner -- Omgangstider
30. Søndag Randers NM Veteraner -- Omgangstider


August.

3. Torsdag Aars Gadeløb
3-6. Tors-Søndag Randers Bike Week
10. Torsdag Aarhus Banen
11. Fredag Herning Gadeløb -- Omgangstider
12. Lørdag Aalborg Gadeløb -- Omgangstider
13. Søndag Esbjerg Rundt om Vandtårnet -- Omgangstider
18. Fredag Bogense Gadeløb -- Omgangstider
19. Lørdag Kolding Xtreme Cup 2017 1. afd. -- Omgangstider
20. Søndag Aarhus Xtreme Cup 2017 2. afd. -- Omgangstider
26. Lørdag Aarhus Banen
27. Søndag Vejle Xtreme Cup 2017 3. afd. -- Omgangstider


September.

1. Fredag Aarhus Banen
2. Lørdag Give CK Xtreme Cup 2017 4. afd. -- Omgangstider
3. Søndag Hedensted Xtreme Cup 2017 5. afd. -- Omgangstider
3. Søndag Klosterheden DM MOUNTAINBIKE XCM - 2017 -- Omgangstider
8. Fredag Aarhus Banen
9. Lørdag Brædstrup U19 Cup og andre klasser - ikke A -- Omgangstider
10. Søndag Horsens Finale Post Nord Cup, U19 Cup og andre klasser -- Omgangstider
12-16. Tirsdag-Lørdag Post Nord Danmark Rundt
17. Søndag Odder -- Omgangstider
22. Fredag Aarhus Banen
23. Lørdag Haderslev JFM Tempo -- Omgangstider
24. Søndag Esbjerg -- Omgangstider
30. Lørdag Tønder -- Omgangstider
30. Lørdag Grote Prijs CK Aarhus vol IX -- Omgangstider


Oktober.

1. Søndag Bov -- Omgangstider
15. Søndag Aarhus MTB Cross -- Omgangstider
28. Lørdag FKAps Cykelcross Løbet -- Omgangstider