Bane og Landevejsterminskalender 2016
Hvor ikke andet er nævnt er der løb for alle klasser – baneløb anført i kursiv

 27. marts 2016

Ret til ændringer forbeholdes !


Marts.

28. Mandag Middelfart


April.

2. Lørdag Thy
3. Søndag Skive
10. Søndag Horsens
16. Lørdag Hjørring
17. Søndag Aalborg
23. Lørdag Herning 1. af. Post Cup.
24. Søndag Nyborg
29. Fredag Himmerland Rundt UCI kat. 1.2
30. Lørdag Viborg UCI kat. 1.2


Maj.

1. Søndag Skive UCI kat. 1.2
1. Søndag Djurs
5. Torsdag Odder Tour de Himmelfart B/U Junior
6. LFredag Odder Tour de Himmelfart B/U Junior
7. Lørdag Odder Tour de Himmelfart B/U Junior
8. Søndag Grenå
14. Lørdag Silkeborg Marcello Bergamo Pinsecup 3.afd. Jun. Cup
15. Søndag Herning Marcello Bergamo Pinsecup
16. Mandag Hammel Marcello Bergamo Pinsecup
Marcello Bergamo Pinsecup
22. Søndag Vejen samlet stilling Jysk Fynsk Mesterskab linieløb
27. Fredag Haderslev DM U-23 / Veteraner TT 1.afd./U-23 Cup
28. Lørdag Haderslev DM U-23 / Veteraner LL samt andre kl. minus kl. A
29. Søndag Sønderborg


Juni.

5. Søndag Hedensted
11. Lørdag Fyen Rundt UCI kat. 1.2
11. Lørdag Holstebro
12. Søndag Horsens UCI kat. 1.2
14. Tirsdag Frederikshøj
19. Søndag Kolding


Juli.

2. Lørdag Fredericia
28. Torsdag PostNord Ladies Cup


August.

29. Torsdag Aars Gadeløb
29. Torsdag Aars Randers Bike Week
5. Fredag Skive Gadeløb
5. Fredag Randers Bike Week
6. Lørdag Randers Bike Week
7. Søndag Randers Bike Week
12. Fredag Herning Gadeløb
14. Søndag Esbjerg Rundt om Vandtårnet
15. Onsdag Brædstrup
19. Fredag Bogense Gadeløb
21. Søndag Rødekro
26. Fredag Kjellerup Gadeløb
27. Lørdag Herning B/U Tempo
28. Søndag Herning B/U DM Linieløb


September.

3. Lørdag Vejle
4. Søndag Esbjerg
10. Lørdag Aarhus Jysk Fynsk Mesterskab Tempo
11. Søndag Hobro
17. Lørdag Odder
18. Søndag Randers Post Cup Finale
24. Lørdag Tønder 7.afd. Jun. Cup
24. Lørdag Cross Grote Prijs - PostCup #1 - CK Aarhus
25. Søndag Bov Finale Jun. Cup


Oktober.

16. Søndag Aarhus MTB CyclingFreak Cross


November.

5. Lørdag Aalborg Fusionsport CX Cross
6. Søndag Hobro Postnord cross cup #2
26. Lørdag Fredericia Postnord cross cup #3


December.

4. Søndag CX Varde - og JMFM Cross


Januar 2017.

7. Lørdag Odder DM Cross

8. Søndag Odder DM Cross


Februar 2017.

11. Lørdag Grote Prijs CK Aarhus VIII Cross