Resultat

Løbets navn: GP Horsens Posten

Arrangør: Cykling Horsens

Dato: 13-06-2015

Klasse
Felt
Distance
Antal deltagere
Antal præmier
1
194,1
108
20

RygNr
Navn
Klub
Tid
1
21
Alexander KAMP
Team ColoQuick
04.45,45
2
192
Rasmus GULDHAMMER
CULT Energy Pro Cycling
s.t.
3
14
Asbjørn Kragh ANDERSEN
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
s.t.
4
71
Vegard Robinson BUGGE
Team Sparebanken Sør
s.t.
5
112
Steffen Munk CHRISTIANSEN
Team Jutlander Bank
s.t.
6
195
Michael REIHS
CULT Energy Pro Cycling
s.t.
7
85
Magnus Bak KLARIS
SEG Racing
s.t.
8
19
Mads RAHBEK
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
s.t.
9
44
Stefan POUTSMA
Cyclingteam Jo Piels
04.45,59
10
81
Yoeri HAVIK
SEG Racing
04.46,01
11
26
Christian Nyvang LUND
Team ColoQuick
s.t.
12
16
Michael OLSSOM
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
04.46,15
13
11
Søren Kragh ANDERSEN
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
04.46,23
14
196
Troels VINTHER
CULT Energy Pro Cycling
04.46,27
15
191
Michael CARBEL
CULT Energy Pro Cycling
04.46,31
16
13
Andreas Hyldgaard JEPPESEN
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
s.t.
17
27
Mads WÛRTZ
Team ColoQuick
04.46,31
18
77
Fridtjof RØINÅS
Team Sparebanken Sør
s.t.
19
6
Morten ØLLEGAARD
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
20
15
Jonas Gregaard WILSLY
Team Trefor - Blue Water Cyclingteam
s.t.
21
113
Nicklas O Amdi PEDERSEN
Team Jutlander Bank
s.t.
22
22
Aske WORRE
Team ColoQuick
04.46,34
23
91
Lasse NORMANN Hansen
Danmark Landshold
s.t.
24
84
Jenthe BIERMANS
SEG Racing
s.t.
25
65
Isac LUNDGREN
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
26
41
Sven VAN LUIJK
Cyclingteam Jo Piels
s.t.
27
72
Andreas ERLAND
Team Sparebanken Sør
s.t.
28
83
Rob LEEMANS
SEG Racing
s.t.
29
121
Nils Lau Nyborg BROGE
Randers CK 1910
s.t.
30
153
Mads MEYER
Team Odder CK
s.t.
31
111
Jakob Røberg FRANDSEN
Team Jutlander Bank
s.t.
32
117
Nicolaj Molkte STEEN
Team Jutlander Bank
s.t.
33
193
Mads PEDERSEN
CULT Energy Pro Cycling
s.t.
34
39
Christoffer LISSON
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
35
119
Nikolaj HENNING
Team Jutlander Bank
s.t.
36
176
Neofytos SAKELLARIDIS
Team IBT Isolering ? Ridley
s.t.
37
53
Yannick JANSSEN
Team Bliz Merida
s.t.
38
42
Adriaan JANSEN
Cyclingteam Jo Piels
s.t.
39
164
Jes STEENGAARD
Team Webike CK Århus
s.t.
40
38
Stefan DJURHUUS
Team Almeborg-Bornholm
04.46,42
41
129
Mikkel BAHNSEN
Randers CK 1915
04.46,44
42
152
Torkil VEYHE
Team Odder CK
04.46,47
43
28
Rune Almindsø ANDERSEN
Team ColoQuick
04.46,50
44
86
Julius VAN DEN BERG
SEG Racing
04.46,55
45
61
Patrik ERICSSON
Team Argon 18 Scandinavia
04.46,57
46
7
Nicolai BRØCHNER
Riwal Platform Cycling Team
04.47,29
47
45
Tim RODENBURG
Cyclingteam Jo Piels
04.47,37
48
32
Emil TOUDAL
Team Almeborg-Bornholm
04.48,02
49
96
John EBSEN
Danmark Landshold
s.t.
50
75
Morten MØRLAND
Team Sparebanken Sør
04.48,57
51
89
Jonas BOKELOH
SEG Racing
s.t.
52
55
Pierre MONCROGÉ
Team Bliz Merida
s.t.
999
194
Rasmus QUAADE
CULT Energy Pro Cycling
DNF
999
1
Nikola Aistrup
Riwal Platform Cycling Team
DNF
999
3
Mads CHRISTENSEN
Riwal Platform Cycling Team
DNF
999
5
Kasper Linde JØRGENSEN
Riwal Platform Cycling Team
DNF
999
8
Kaspar Schjønnemann LARSEN
Riwal Platform Cycling Team
DNF
999
29
Rolf BRoGE NYBORG
Team ColoQuick
DNF
999
33
Mathias Westergaard DAM
Team Almeborg-Bornholm
DNF
999
34
Michael JÆGER
Team Almeborg-Bornholm
DNF
999
43
Elmar 4 REINDERS
Cyclingteam Jo Piels
DNF
999
46
Patrick VAN LEEUWEN
Cyclingteam Jo Piels
DNF
999
52
Niklas HENTTALA
Team Bliz Merida
DNF
999
54
Matti MANNINEN
Team Bliz Merida
DNF
999
56
Robert PÖLDER
Team Bliz Merida
DNF
999
64
Marcus SVENSSON
Team Argon 18 Scandinavia
DNF
999
74
Thomas LARSEN
Team Sparebanken Sør
DNF
999
79
Andreas VANGSTAD
Team Sparebanken Sør
DNF
999
93
Marcus BØNLØKKE
Danmark Landshold
DNF
999
94
Joakim SVENSSON
Danmark Landshold
DNF
999
126
Jesper HANSEN
Randers CK 1912
DNF
999
127
Anders Krogh JENSEN
Randers CK 1913
DNF
999
133
Mathias SKOV
Team Soigneur ? FBL
DNF
999
134
Kristoffer STAMPE
Team Soigneur ? FBL
DNF
999
141
Joakim BUKDAL
Team ABC Elite
DNF
999
142
Jonas NORDKROGGARD
Team ABC Elite
DNF
999
143
Nichlas Bøje PEDERSEN
Team ABC Elite
DNF
999
145
Kasper MALMKJÆR
Team ABC Elite
DNF
999
148
Lasse MORTENSGAARD
Team ABC Elite
DNF
999
156
Christian ELBÆK
Team Odder CK
DNF
999
161
Mikkel Black CHRISTENSEN
Team Webike CK Århus
DNF
999
163
Frederik Muff HANSEN
Team Webike CK Århus
DNF
999
166
Lasse ELAND
Team Webike CK Århus
DNF
999
172
Simon GAAL
Team IBT Isolering ? Ridley
DNF
999
175
Anders Frost DREYER
Team IBT Isolering ? Ridley
DNF
999
184
Casper Moltke STEEN
Horsens Amatør Cykleklub
DNF
999
185
Morten Leth JENSEN
Horsens Amatør Cykleklub
DNF
1000
57
Johan SVENSSON
Team Bliz Merida
DNS
1000
168
Kaare AAGAARD
Team Webike CK Århus
DNS