Resultat

Løbets navn: Designa Løbet 2015

Arrangør: Silkeborg IF Cykling

Dato: 23-05-2015

Klasse
Felt
Distance
Antal deltagere
Antal præmier
1
158
89
20
1
105
79
15
1
105
76
15
1
70
93
15
1
105
97
15
1
70
71
15
1
105
83
15
1
70
66
15
1
70
28
10
1
70
7
3
1
70
111
25
1
36
14
5
1
36
58
20
1
24
32
11
1
24
7
3
1
12
14
5
1
12
3
1

RygNr
Navn
Klub
Tid
1
118
Rune Almindsø Andersen
Team coloQuick
03.43,49
2
110
Andreas Hyldgaard Jeppesen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
3
151
Steffen Munk Christiansen
Team Jutlander Bank
s.t.
4
138
Jesper Mørkøv
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
5
132
Stefan Djurhuus
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
6
122
Rolf Nyborg Broge
Team coloQuick
s.t.
7
188
Jes Steengaard
Team WeBike-CK Aarhus
03.43,53
8
104
Mads Baadgaard Rahbek
Team TREFOR - Blue Water
03.43,56
9
124
Christian Moberg Jørgensen
Team coloQuick
03.44,09
10
115
Jesper Odgaard Nielsen
Team coloQuick
03.44,12
11
109
Anders Hardahl
Team TREFOR - Blue Water
03.44,15
12
88
Casper Pedersen
Riwal Platform Cycling Team
03.44,28
13
102
Thomas Nybo Riis
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
14
117
Alexander Kamp
Team coloQuick
s.t.
15
153
Nicklas Overgaard Amdi Pedersen
Team Jutlander Bank
s.t.
16
165
Morten Høberg
Team Soigneur - FBL
s.t.
17
120
Jacob Gye Madsen
Team coloQuick
03.44,32
18
84
Rasmus Fjordside Lehrmann
Frederikshøj Cycling Club
03.44,33
19
121
Dennis Herforth Jensen
Team coloQuick
03.44,38
20
62
Mads Lilholm Meyer
Odder Cykel Klub
s.t.
21
135
Mathias Lisson
Team Almeborg-Bornholm
03.45,00
22
155
Nikolaj Henning
Team Jutlander Bank
s.t.
23
127
Emil Ravnsholt
Team Almeborg-Bornholm
03.50,27
24
13
Marcus Bønlykke
Kalundborg Cykle Club
s.t.
25
45
Daniel Henning Hartvig
Team IBT Isolering - Ridley
s.t.
26
32
Lasse Mortensgaard
Team ABC Elite
s.t.
27
194
Morten Gadgaard
Champion System Conti Cycling Team
s.t.
28
99
Simon Bigum
Team Almeborg-Bornholm
03.50,30
29
609
Jone Ellingsen
Sandnes Sykle Klubb
s.t.
30
56
Jesper Schultz
Team Jutlander Bank
s.t.
31
72
Mathias Bregnhøj
Odder Cykel Klub
s.t.
32
606
Martin Fatnes
sandnes sykleklubb
s.t.
33
604
Eimund Åse
sandnes sykleklubb
s.t.
34
603
Jonas Abrahamsen
Grenland SK
s.t.
35
154
Jakob Frandsen
Team Jutlander Bank
s.t.
36
94
Casper Von Folsach
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
37
602
Kristian Kulset
Ringerike SK
s.t.
38
11
Joakim Mikkel Svensson
C.C. Gladsaxe
s.t.
39
150
Thomas Edemann Jensen
Team Jutlander Bank
s.t.
40
639
Jørn Fjeldavlie
Grenland Sykleklubb
s.t.
42
58
Frederik Zeuner
Herning Cykle Klub
s.t.
43
131
Emil Toudal
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
44
178
Eskil Vammen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
45
174
Frederik Muff
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
46
601
Edvin Tholin
CK Bure
s.t.
47
41
Erik Lahm
Odder Cykel Klub
s.t.
48
75
Torkil Veyhe
Odder Cykel Klub
s.t.
49
195
Simon Lund Guldbæk
Team Ltech
s.t.
50
111
Emil Nygaard Vinjebo
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
51
200
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
52
612
Joakim Åleheim
Team Cykelogen Cykelklubb
s.t.
53
36
Jonas Nordkroggård
Team ABC Elite
s.t.
54
114
Mads Corell
Team coloQuick
s.t.
55
971
Magnus Bak Klaris
SEG Racing
s.t.
56
70
Aleksej Calmann
Vesthimmerlands Cykle Klub
s.t.
57
33
Kasper Malmkjær
Team ABC Elite
s.t.
58
61
Nicolai Jørgensen
Odder Cykel Klub
s.t.
59
116
Christian Nyvang Lund
Team coloQuick
s.t.
60
600
Peter Carlsson
CK Bure
s.t.
61
152
Nicolaj Steen
Team Jutlander Bank
s.t.
62
85
Mads Hardahl
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
63
645
Filip Bengtsson
CK Bura
s.t.
64
158
Benjamin Hansson
Amager Cykle Ring
s.t.
65
144
Jonas Poulsen
Team Ltech
03.50,39
66
119
Jimmi Sørensen
Team coloQuick
s.t.
67
142
Frederik Bjørke Schwartz
Team Ltech
03.50,41
68
125
Anders Holm
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
69
175
Jeppe Norup Dal
Team WeBike-CK Aarhus
03.50,44
70
43
Mathias Lindberg Mortensen
Team Ltech
03.50,46
71
123
Aske Louring Vorre
Team coloQuick
s.t.
72
63
Kasper Würtz Schmidt
Randers Cykleklub af 1910
03.50,49
73
179
Mikkel Black Christensen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
74
66
Mikkel Bahnsen
Randers Cykleklub af 1910
03.51,12
75
35
Nicklas Bøje Pedersen
Team ABC Elite
03.52,21
76
611
Alexander Franz
Elektroland24-Cycling Team
03.53,09
77
95
Mads Christensen
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
78
90
Kasper Linde Jørgensen
Riwal Platform Cycling Team
03.55,13
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
92
Rasmus Esmann Ginnerup
Randers Cykleklub af 1910
02.24,23
2
80
Morten Lambert
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
3
79
Kristian Arnth Sørensen
Herning Cykle Klub
s.t.
4
158
Mikkel Skjellerup
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
5
135
Andreas Serop Larsen
Næstved Bicycle Club
s.t.
6
19
Rasmus Bøgh Wallin
Amager Cykle Ring
s.t.
7
97
Jannik Hyldtoft Hansen
Tønder Amatør Cykle Ring
s.t.
8
2
Henrik Andersen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
9
89
Jacob Kruse Jensen
Herning Cykle Klub
s.t.
10
160
Nicklas Runliden
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
11
59
Frederik Rosenbæk
Cykling Odense
s.t.
12
101
Lasse Panduro Nielsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
13
127
Karsten Mikkelsen
Thy Cykle Ring
02.24,27
14
159
Jonas Vingegaard
Odder Cykel Klub
s.t.
15
131
Martin Wang Hjørngaard
Cykle Klubben Aarhus
02.26,08
16
81
Rasmus Hvarre
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
17
116
Thomas Rantanen Lund-Nielsen
Herning Cykle Klub
02.26,12
18
139
Kasper Andersen
Team Jutlander Bank
s.t.
19
62
Marius Therkildsen
Herning Cykle Klub
s.t.
20
93
Jesper Kael Jensen
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
21
76
Peter Kjær Nielsen
Herning Cykle Klub
s.t.
22
75
Thomas Mikkelsen
Fredericia Cycle Club
s.t.
23
66
Tore Thøgersen
Cykling Odense
s.t.
24
95
Silas Zacharias Clemmensen
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
25
128
Emil Bak
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
26
133
Kristian Flagstad
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
27
114
Frederik Mailund Lassen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
28
69
Viktor Kodal
Herning Cykle Klub
s.t.
29
184
Nikolaj Nielsen
Næstved Bicycle Club
s.t.
30
185
Kasper Thomsen
Ordrup Cykle Club
s.t.
31
56
Mikkel Møller
Cykling Odense
02.26,24
32
170
Mark Ellegaard
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
33
180
Nikolaj Rud Østergaard
Skive Cykle Klub
02.26,34
34
58
Casper Steen
Horsens Amatør Cykleklub
02.26,38
35
138
Daniel Bligaard Lyhne
Team Jutlander Bank
02.28,03
36
31
Rasmus Brochstedt Olsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
37
605
Jan Büchmann
Elektroland24-Cycling Team
02.28,08
38
83
Nikolaj Fevre
Odder Cykel Klub
02.30,57
39
118
Steffen Nielsen
Aalborg Cykle-Ring
02.34,04
40
78
Mads Krog Schultz Nielsen
Herning Cykle Klub
s.t.
41
150
Nikolaj Høyen Gudiksen
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
42
145
Jimmi Purkær
Aalborg Cykle-Ring
02.34,13
43
57
Rasmus Klinkgaard
Cykling Odense
02.36,06
44
140
Jesper Bundgård Vinkel
Team Jutlander Bank
02.36,10
45
603
Martin Deprie
Elektroland24-Cycling Team
s.t.
46
8
Peder Jacobsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
02.36,18
47
108
Steen Skov Laursen
Ry Cycle Club
02.37,01
48
74
Nikolaj Friis
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
02.46,07
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
227
Thomas Ricken Gjødsbøl
Give Cykelklub (elite)
02.34,13
2
248
Sebastian Juul
Næstved Bicycle Club
s.t.
3
126
Oliver Rosenbæk
Svendborg Cykle Club - Sydfyn
02.34,18
4
202
Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen
Aalborg Cykle-Ring
02.35,20
5
124
Thomas Albertsen
Holstebro Cycleclub af 1960
02.35,24
6
133
Kim Kristoffer Aabjerg
Herning Cykle Klub
02.35,29
7
101
Torben Ternstrøm
Tønder Amatør Cykle Ring
s.t.
8
257
Philip Berggreen Johansen
Kalundborg Cykle Club
s.t.
9
134
Michael Damm Kohberg
Haderslev Starup Cykelklub
s.t.
10
19
Rasmus Refslund Thomsen
Ordrup Cykle Club
s.t.
11
165
kenni schmidt
Grenaa Cykle Club
s.t.
12
103
Jonas Rernböck
Holstebro Cycleclub af 1960
s.t.
13
606
Marko Weber
PSV90 Neubrandenburg
s.t.
14
607
Tim Rieckmann
Elektroland24-Cycling Team
s.t.
15
171
Sebastian Almlund
Svendborg Cykle Club - Sydfyn
s.t.
16
203
Alexander Møller
Svendborg Cykle Club - Sydfyn
s.t.
17
62
Stefan Ryom
Odder Cykel Klub
s.t.
18
119
Rasmus Vorre
Vejle Cykel Klub
s.t.
19
243
Christian Berg-Larsen
Amager Cykle Ring
s.t.
20
135
Morten Leth Jensen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
21
79
Andreas Brandt Aidel
Hammel Cykle Klub
s.t.
22
141
Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
23
214
Frederik Krause-Kjær
Odder Cykel Klub
s.t.
24
609
Glenn Nilsson
CK Ringen
s.t.
25
88
Karsten Kousgaard
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
26
605
Nils Becker
SG Atheltico Büdelsdorf
s.t.
27
44
Anton Elfarsson
Amager Cykle Ring
s.t.
28
121
Louis Sørensen
Viborg Cycling
s.t.
29
154
Jesper Korsgaard
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
30
14
Filip Domagala
Amager Cykle Ring
s.t.
31
22
Jacob Dornan
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
32
207
Henrik Baltzersen
Racing Viborg
s.t.
33
259
Anders Rom
Ordrup Cykle Club
s.t.
34
247
Nicolai Skou Sprenger
Cykle Clubben Hjørring
02.35,37
35
198
Jesper Attermann
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
36
263
Tjorden Delfs
OSC Postdam Berlin
s.t.
37
602
Tobias Gerth
OSC Potsdam
02.35,46
38
54
Lars Iversen
Viborg Cycling
s.t.
39
144
Niclas Kjærhus
Horsens Amatør Cykleklub
02.37,58
40
146
Christian Olesen
Cykle Klubben Aarhus
02.39,49
41
82
Jakob Dybdahl
Odder Cykel Klub
02.42,43
42
608
Björn Büttner
Elektroland24-Cycling Team
s.t.
43
201
Emil Christophersen
Tissø Cykle Ring
02.45,45
44
118
Janne-Pekka Yrjönen
Cykle Klubben Aarhus
02.47,22
45
191
Ask Nørgaard
Svendborg Cykle Club - Sydfyn
s.t.
46
188
christian durr
Kolding Bicycle Club
s.t.
47
76
Flemming Damgaard Andersen
Holstebro Cycleclub af 1960
02.50,13
48
94
Danny Troest Petersen
Aalborg Cykle-Ring
03.07,02
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
277
Anders Kristensen
Cykling Odense
01.43,15
2
221
Mads Østergaard Kristensen
Varde Cykelklub
s.t.
3
275
Morten Poder
Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
01.43,19
4
286
Nicolai Nørfelt Nielsen
Herning Cykle Klub
01.44,31
5
205
Kim Ternstrøm
Tønder Amatør Cykle Ring
s.t.
6
193
Nikolaj Bundgaard Christensen
Herning Cykle Klub
s.t.
7
167
Flemming Nielsen
Give Cykelklub (elite)
s.t.
8
218
Jesper Linddal
TST Tilst Cykling
s.t.
9
228
Jens vind
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
10
132
Morten Valgren Andersen
Thy Cykle Ring
s.t.
11
175
Jan Jakob Iversen
Hammel Cykle Klub
s.t.
12
307
Jonas Stegger
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
13
256
Simon Hedegaard
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
14
278
kristoffer Davey Dalsgaard
Vejle Cykel Klub
s.t.
15
317
Søren Moseholm Skjold
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
16
234
Kenneth Christensen
Cykelmotion Viborg
s.t.
17
374
Jakob Kriegbaum
Ry Cycle Club
s.t.
18
171
Jens Lund Jørgensen
Ry Cycle Club
s.t.
19
157
Hans Helleshøj Buch
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
20
919
Alex Ziems
USC Kiel e.V.
s.t.
21
134
Allan Hareskov
Cykle Clubben Hjørring
s.t.
22
91
Philippe René Guichard
Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
s.t.
23
223
Anders Fransgaard
Cykelmotion Viborg
s.t.
24
158
Simon Madsen
Sønderborg Cykle Klub
s.t.
25
232
Rasmus Kristensen
Varde Cykelklub
s.t.
26
331
rasmus cleemann
Cykle Klubben Aarhus
01.44,35
27
339
Jacob Brændgaard
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
28
211
Rasmus Wagner
Hammel Cykle Klub
s.t.
29
124
Kristian Hald
Cykle Clubben Hjørring
s.t.
30
108
Jakob David Jensen
Birkerød Bicykel Club
s.t.
31
138
Patrick L. von Wildenradt
Sønderborg Cykle Klub
s.t.
32
122
Asger Brix Pedersen
Cykel Klubben Djurs
s.t.
33
143
Pelle Clemmensen
Kerteminde Cykelklub
s.t.
34
313
Simon Ørum Nielsen
Fredericia Cycle Club
s.t.
35
245
Tomas Lund Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
36
210
Rasmus Andreas Poulsen
Aalborg Cykle-Ring
01.44,40
37
358
Jonas Jensen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
38
220
Frank Eriksen
Randers Cykleklub af 1910
01.44,45
39
18
Thomas Hartvig
Amager Cykle Ring
01.44,47
40
309
Mogens Jensen
Team Cycling Ringsted
s.t.
41
202
Mads Jensen
Cykle Clubben Hjørring
01.45,21
42
119
Anders Lindby
Hobro Cykle Club af 1938
01.46,50
43
139
Claus Lund
Horsens Amatør Cykleklub
01.46,52
44
304
Martin Bjerg
Hammel Cykle Klub
01.48,28
45
148
Jesper Moltke Sørensen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
01.48,35
46
153
Thomas Simensen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
47
137
Morten Korsgaard
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
01.48,35
48
274
Martin Middelhede Christensen
Viborg Cycling
s.t.
49
195
Bjarne Baltzersen
Racing Viborg
s.t.
50
162
Henrik Post
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
51
326
Carsten Læsø
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
52
177
Heino Skovbjerg
Give Cykelklub (elite)
s.t.
53
222
Chris Jensen
Hobro Cykle Club af 1938
s.t.
54
198
Klaus Dahl
Cykel Klubben Djurs
s.t.
55
208
Christian Guttesen
Give Cykelklub (elite)
01.52,52
56
207
Jan Rasztar
Cykle Clubben Hjørring
s.t.
57
246
Michael Skov
Odder Cykel Klub
01.52,59
58
316
Rasmus Kusk
Cykle Klubben Aarhus
01.56,02
59
156
Christian Melsen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
01.56,36
60
200
Dennis Bay
Hammel Cykle Klub
s.t.
61
237
Patrick Laursen
Aalborg Cykle-Ring
01.59,04
62
206
Søren Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
63
214
Martin Smed Nielsen
Silkeborg I.F. Cykling
02.02,53
64
323
Kim Knudsen
Hammel Cykle Klub
02.03,16
65
367
Alex Bergkvist
Slagelse Cykle Ring
02.18,43
66
226
Robert Schmidt-Pedersen
Elite Cycling Snejbjerg
02.25,22
67
379
Nicolai Pedersen
Cykling Odense
02.27,42
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
50
Niklas Larsen
Team Kel-berg Roskilde Junior
02.29,42
2
6
Jonas Petersen
D.C.R. - Ballerup
s.t.
3
52
Mathias Norsgaard Jørgensen
Team Kel-berg Roskilde Junior
02.29,51
4
100
Mikkel Dreyer Nielsen
Hammel Cykle Klub
s.t.
5
79
Nikolaj Jeppe
Team Bravida - Georg Berg
s.t.
6
56
Anders Mielke
Team Kel-berg Roskilde Junior
s.t.
7
87
Mads Torp
Team Herning CK Junior
s.t.
8
88
Søren Malling Siggaard
Team Herning CK Junior
s.t.
9
147
Nicolai Clausen
Team Pythonpro.com - Champion System
s.t.
10
42
Søren Pedersen
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
11
33
Eigil Nikolajsen
Team ABC Junior
s.t.
12
47
Silas Toftemark
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
13
36
Marcus Olsen
Team ABC Junior
s.t.
14
13
Andreas Lorentz Kron
D.C.R. - Ballerup
s.t.
15
108
Frederik Nørgaard Lund
Odder Cykel Klub
s.t.
16
90
Joakim Lisson
Team Bravida - Georg Berg
s.t.
17
608
Daniel Ekløf
Ringerike SK
s.t.
18
10
Bjarke Andersen
D.C.R. - Ballerup
s.t.
19
77
Rasmus Byriel Iversen
Team Bravida - Georg Berg
s.t.
20
616
Gabriel Andersson Hallgren
Motala aif ck
s.t.
21
45
Mikkel Beck Olsen
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
22
143
Phillip Christian Vejre
Team Cycling Elite Copenhagen
02.29,54
23
35
Morten Hulgaard
Team ABC Junior
s.t.
24
148
Sebastian Rathje Andersen
Team Pythonpro.com - Champion System
s.t.
25
106
Asbjørn Ravn Rasmussen
Hammel Cykle Klub
s.t.
26
86
Sebastian Ifversen
Team Herning CK Junior
02.30,06
27
80
Andreas Handberg Madsen
Team Herning CK Junior
02.30,26
28
96
Christoffer Jensen
Holstebro Cycleclub af 1960
s.t.
29
619
Rasmus Nilsson
FK Trampen
s.t.
30
39
Jorn Oerlemans
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
31
15
Adam Kviesgaard Christensen
D.C.R. - Ballerup
02.30,29
32
43
Asbjørn Koop Dalgaard
Mascot WorkWear Campus Vejle
02.31,00
33
57
Kenneth Quistgaard
Team Pythonpro.com - Champion System
02.31,02
34
40
Jakob Olsen
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
35
37
Andreas Lund Andresen
Team ABC Junior
s.t.
36
611
Iver Johan Knotten
Tønsberg Cykkelklubb
s.t.
37
93
Thomas Henningsen
Team Bravida - Georg Berg
s.t.
38
140
Christian Damgaard
Team Cycling Elite Copenhagen
s.t.
39
4
Carl Erik Schoulgin Sørensen
CK Kronborg
s.t.
40
104
Mathias Mortensen
Hammel Cykle Klub
s.t.
41
612
Mats Eikeland Mollestad
Tønsberg Cykkelklubb
s.t.
42
84
Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Junior
s.t.
43
41
Nikolaj Vejby Møller
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
44
82
Jakob Hansen
Team Herning CK Junior
s.t.
45
44
Arne Birkemose
Mascot WorkWear Campus Vejle
s.t.
46
601
Kristjan Osaland
sandnes sykleklubb
s.t.
47
610
Sindre Kulset
Ringerike SK
s.t.
48
99
Jeppe Aaskov Pallesen
Hammel Cykle Klub
s.t.
49
60
Mathias Dahl Pedersen
Team Pythonpro.com - Champion System
s.t.
50
92
Jonas Nordal Jakobsen
Team Bravida - Georg Berg
02.31,06
51
112
Andreas Nielsen
Nyborg Cykle Klub
02.31,20
52
46
Karl Klinge
Mascot WorkWear Campus Vejle
02.31,27
53
62
Mads Olander Hjort
Team Pythonpro.com - Champion System
02.31,36
54
73
Matias Führing Pedersen
Riwal-Climacell Junior
02.34,52
55
98
Lasse Kjær Hansen
Hammel Cykle Klub
02.38,33
56
20
Tobias Bang Maarfelt
Roskilde Cykle Ring
02.38,36
57
102
Simon Knudsen
Hammel Cykle Klub
02.38,37
58
19
Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard
Team Cycling Elite Copenhagen
s.t.
59
905
Jonathan Hilt Bartholin
Lyngby Cycle Club
02.38,43
60
607
Max Olsson
CK Bure
02.38,48
61
606
Erik Gellein Halvorsen
Horten OCK
02.39,05
62
614
Jon Anders Bekken
Tønsberg Cykkelklubb
02.40,40
63
609
Sondre Fredriksen Midtsveen
Ringerike SK
02.40,13
64
64
Rasmus Rauch Jensen
Riwal-Climacell Junior
02.40,50
65
125
Casper Ingeberg
Odder Cykel Klub
02.48,11
66
119
Victor Skousgaard
Odder Cykel Klub
02.48,43
67
618
Christoffer Ellingsen
sandnes sykleklubb
03.22,36
68
604
Ole Martin Hagland
sandnes sykleklubb
s.t.
69
91
Mads Schelde Berg
Team Bravida - Georg Berg
04.13,48
70
118
Tobias Wallin Hjortshøj
Odder Cykel Klub
03.01,21
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
628
Sara Mustonen Lichan
Team Crescent D.A.R.E CK
01.58,10
2
211
Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen
Team Rytger
s.t.
3
638
Susanne Andersen
StavangerSK
s.t.
4
30
Julie leth
Team Hitec Products
s.t.
5
637
Ingvild Gåskjenn
Horten OCK
s.t.
6
25
Betina Cramer
Sydkystens Cycling
s.t.
7
155
Nina Schultz Nielsen
Herning Cykle Klub
s.t.
8
13
Iben Bohé
Team BMS BIRN
s.t.
9
631
Andrea Terjesen
sandnes sykleklubb
s.t.
10
12
Camilla Møllebro Pedersen
Team BMS BIRN
s.t.
11
623
Birgitte Ravndal
Grimstad SK
s.t.
12
713
Christina Siggaard
Matrix Pro Cycling
s.t.
13
31
Ellinor Huusko
Team Rytger
s.t.
14
619
Linnea Sjöblom
TEAM BMS BIRN
s.t.
15
626
Alexandra Nessmar
BMS BIRN
s.t.
16
120
Annie Bay-Smidt
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
17
901
Caroline Bohé
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
18
203
Pernille Mathiesen
Team BMS BIRN
s.t.
19
630
Elise Andreassen
sandnes sykleklubb
s.t.
20
117
Mette Line Eriksen
Fredericia Cycle Club
s.t.
21
632
Marike Tache
Team Milawo
s.t.
22
15
Marie Schousboe Vilmann
Team BMS BIRN
s.t.
23
643
Helle Bachofen von Echt
Revolution Cycles Dubai
s.t.
24
27
Anita Yvonne Stenberg
Team Milawo
s.t.
25
138
Tine Rasch Hansen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
26
26
Mette Fugl
Team Milawo
s.t.
27
627
Tiril Hole Mohr
IK Hero
s.t.
28
4
Michelle Lauge Quaade
Amager Cykle Ring
s.t.
29
621
Katrine Aalerud
IK Hero
s.t.
30
7
Janni Bormann
Sydkystens Cycling
s.t.
31
2
Wickie Birkholm
Sydkystens Cycling
s.t.
32
14
Rikke Lønne
Team BMS BIRN
s.t.
33
617
Kristina Morin
Team BMS BIRN
s.t.
34
618
Marie Elise Ommundsen
IK Hero
s.t.
35
622
Camilla Ellefsen
Grimstad SK
s.t.
36
616
Turid Hagelia Korshavn
Grimstad SK
s.t.
37
35
Amalie Dideriksen
Boels-Dolmans Cycling Team
s.t.
38
625
Merethe Gabrielsen
Grimstad SK
01.58,17
39
614
Emmy Andersson
Team Sävedalens CK
01.59,22
40
629
Tilina Levin
Team Crescent D.A.R.E CK
01.59,24
41
160
inger Nielsen
Kjellerup Cykelklub
01.59,24
42
208
Trine Holmsgaard
Herning Cykle Klub
s.t.
43
21
Nina Krebs Ovesen
Team Rytger
s.t.
44
101
Josephine Helena Hansen
Amager Cykle Ring
02.03,42
45
624
Ingvild Brattekleiv
Grimstad SK
s.t.
46
204
Silje Alsbjerg
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
47
207
Freja-Louise Algren Nielsen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
48
634
Svea Wenzel
USC Kiel e.V.
s.t.
49
109
Line Eriksen
Hvidovre Cykle Klub
s.t.
50
152
Louise Norman Hansen
Cykling Odense
s.t.
51
114
Trine Frilund Jacobsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
52
613
Sophie Sundström
Team Sävedalens CK
s.t.
53
111
Mette Andersen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
54
154
Tine Rishøj
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
55
6
Mette Larsen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
56
116
Maria Brems
Fredericia Cycle Club
s.t.
57
118
Else Lund
Hammel Cykle Klub
s.t.
58
102
Charlotte Nobel
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
59
140
Signe Pardorf
Faaborg Ski- og Motionsklub Elite
s.t.
60
803
Signe Suhr Mortensen
Cykle Klubben Aarhus Motion
02.11,10
61
119
Nikoline Stougård
Fredericia Cycle Club
02.15,04
62
126
Helle Hygum
Holstebro Cycleclub af 1960
s.t.
63
636
Julie Fatnes
sandnes sykleklubb
02.18,27
64
215
Miriam Marie Krickau Wind
Sønderborg Cykle Klub
02.18,28
65
128
Kristina Olsen
Fredericia Cycle Club
02.18,35
66
209
Stephanie Fredgaard
Holstebro Cycleclub af 1960
02.24,07
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
633
Enrico Busch
Von Hacht-Masters
02.33,31
2
54
Henrik Frederiksen
Holte Cykel Klub
s.t.
3
118
Henrik Dam Nielsen
Cykling Odense
s.t.
4
170
Carsten Nielsen
Skive Cykle Klub
s.t.
5
154
brian poulsen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
6
231
Bo Boi
Elite Cycling Snejbjerg
s.t.
7
107
Flemming Steen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
8
272
Kristian Pardorf
Specialized Workforce Racing Team
s.t.
9
621
Uwe Varenkamp
Von Hacht-Masters
s.t.
10
163
Morten Freitag
Kolding Bicycle Club
s.t.
11
605
Oliver Gehrking
von Hacht Masters
s.t.
12
8
Karsten Lund andresen
Cykleklubben Fix Rødovre
s.t.
13
159
Robert Følbæk
Brædstrup Cykel Klub
s.t.
14
115
Stíg Nylandsted Larsen
Hammel Cykle Klub
s.t.
15
308
Tommy Hass
D.C.R. - Ballerup
s.t.
16
232
Bjarne Kingo Andersen
Nyborg Cykle Klub
s.t.
17
619
Carsten Arndt
Von Hacht Master Team
s.t.
18
167
Jens Peder Ravn Rasmussen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
19
181
John Papsø
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
20
134
Henrik Kücken
Rødekro Cykle Club - RKCC
s.t.
21
197
Karsten Andersen
Sønderborg Cykle Klub
s.t.
22
139
Lars Aagaard Hansen
Cykling Odense
s.t.
23
119
Tyge Rasmussen
Cycling Nord
s.t.
24
821
Anders Dellien
CK Ringen
s.t.
25
603
Stephan Hoffmann
RG Hamburg
s.t.
26
127
Claus Schou Nielsen
Kolding Bicycle Club
s.t.
27
609
Anders Dellien
CK Ringen
s.t.
28
106
Niels-Jørgen Jensen
Cykling Odense
s.t.
29
241
Arne Wolfgramm
SG Athletico Büdelsdorf
s.t.
30
153
Lars Gade
Elite Cycling Snejbjerg
s.t.
31
155
Martin Leonhard
Fredericia Cycle Club
s.t.
32
625
Rainer Butschak
ROADMASTERS cycling team
s.t.
33
108
Morten Arild Nielsen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
34
172
Peter Holm Nielsen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
35
309
Finn Madsen
Skive Cykle Klub
s.t.
36
151
Peter Bang
Fredericia Cycle Club
s.t.
37
183
henrik dam hansen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
38
83
Rasmus Bøg
K C K Herlev
s.t.
39
280
Morten Christoffersen
Ordrup Cykle Club
s.t.
40
109
Jan Birk Oxlund
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
41
126
Lars Ole Markvardsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
42
615
Kim Jörgensen
Liga Nord
02.33,39
43
149
Jes Knudsen
Cykel Klubben Djurs
02.33,46
44
184
Jesper Sloth Hansen
Vejen Bicykle Club
02.34,09
45
168
Per Schøler
Nyborg Cykle Klub
02.35,49
46
112
Torben Damsgaard Johansen
Hammel Cykle Klub
s.t.
47
39
Brian Wulff Frederiksen
Greve Cykle Club
s.t.
48
283
Søren Damgaard
Nr. Søby Cykel Klub
02.38,43
49
269
Rasmus Mejldal
Cykling Odense
02.41,34
50
611
Bernd Hintz
Nordic Cycling Club Norderstedt
02.41,40
51
129
Erik Zoega
Nyborg Cykle Klub
02.44,31
52
105
Poul B. Søndergaard
Silkeborg I.F. Cykling
02.44,58
53
617
Hans-Jörg Timm
von Hacht Masters Team
02.53,59
54
138
Anders Møller
Nyborg Cykle Klub
02.59,14
55
99
Henrik Dann Andersen
Hammel Cykle Klub
03.19,52
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
67
Keld Pedersen
Hareskov Cykelklub
01.44,37
2
172
Per Christensen
Hammel Cykle Klub
s.t.
3
102
Peter Faldt Jensen
Fredericia Cycle Club
s.t.
4
154
Hans Jørgen Hellerup
Nr. Søby Cykel Klub
01.44,41
5
160
Hans Kristian Hoffmann
Hedensted Cykel Klub
s.t.
6
220
Lars-Bo Marcussen
Sønderborg Cykle Klub
s.t.
7
114
Bjarne Olsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
8
132
Morten B. Andersen
Fredericia Cycle Club
s.t.
9
191
Roy Andersen
Grenaa Cykle Club
s.t.
10
279
Christian Faber
RG Hamburg
s.t.
11
237
Lutz Schröder
Bad Doberaner SV
s.t.
12
266
Peter Martin Stenberg
Hvidovre Cykle Klub
s.t.
13
227
Jan Bender Nielsen
Nyborg Cykle Klub
s.t.
14
168
Carsten Quottrup
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
15
913
Bogi Kristiansen
Hareskov Cykelklub
s.t.
16
611
Lars Erdmann
RV Germania HH
s.t.
17
126
Alex Madsen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
18
609
Renequot; Ristau
ROADMASTERS cycling team
s.t.
19
45
Morten Møller Thomsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
20
152
Bent Pedersen
Elite Cycling Snejbjerg
s.t.
21
181
Torleif Røberg
Fredericia Cycle Club
s.t.
22
233
Bill Fisker
Thy Cykle Ring
s.t.
23
4
Henrik Sass
Team Cycling Ringsted
s.t.
24
141
martin youngg
Kolding Bicycle Club
s.t.
25
169
Danner Vedel Friis Kirkel
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
26
127
jesper nielsen
Herning Cykle Klub
s.t.
27
70
Henrik Zachariassen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
28
43
Søren Kjær-Nielsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
29
166
Ole John
Cykelmotion Viborg
s.t.
30
607
Klaus-Dieter Appelt
ROADMASTERS cycling team
s.t.
31
271
Klaus Skjoldann Nielsen
Ordrup Cykle Club
s.t.
32
264
Rudy Simonsen
Hammel Cykle Klub
s.t.
33
21
Lars Erik Kron
D.C.R. - Ballerup
s.t.
34
258
Lars Fogtmann
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
35
180
Flemming Wolff Kristensen
Cykling Odense
s.t.
36
265
Peter Lasse Pedersen
Skive Cykle Klub
s.t.
37
185
Tom Jensen
Grenaa Cykle Club
s.t.
38
207
Gudmund Brændgaard
Horsens Amatør Cykleklub
01.46,26
39
143
Knud Thaysen
Herning Cykle Klub
s.t.
40
177
Poul Overgaard
Herning Cykle Klub
s.t.
41
40
Anders Lau Jespersen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
42
162
Peter Isager
Cykel Klubben Djurs
01.48,50
43
268
Ole Thøgersen
Nyborg Cykle Klub
01.50,13
44
182
Lars Julin
Aarhus MTB
01.55,19
45
122
Henrik Holm Nielsen
Hammel Cykle Klub
s.t.
46
178
Peter Vestergaard
Faaborg Ski- og Motionsklub Elite
s.t.
47
186
jan schütt
Cykel Klubben Djurs
s.t.
48
269
Mogens Kim Johansen
Faaborg Ski- og Motionsklub Elite
01.55,22
49
124
Changiz Changizi
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
50
603
Peter Olsson
CK Bure
s.t.
51
57
Leo Hav
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
02.44,10
52
140
Klaus Møller
Cykel Klubben Djurs
02.45,12
53
111
Jørgen Nielsen
Hammel Cykle Klub
01.55,25
54
601
Roland Majewski
ROADMASTERS cycling team
01.55,27
55
199
Hans Jørgen Christensen
Silkeborg I.F. Cykling
02.00,34
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
64
Ove Birk
Cykle Clubben Hjørring
01.55,21
2
30
Hasse Larsen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
01.55,21
3
29
Claus Larsen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
4
72
Manfred Bartsch
SG Athletico Büdelsdorf
s.t.
5
13
torben flindt
Ordrup Cykle Club
s.t.
6
53
Helmer Larsen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
7
600
Karl-Heinz Jürß
RV Rostock
01.57,37
8
11
Frank Kofoed
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
01.57,54
9
51
Holger Christiansen
Skive Cykle Klub
01.58,08
10
15
jan høegh
Politiets IF - Kbh-Cykling
s.t.
11
23
Svend Erik Pedersen
Greve Cykle Club
s.t.
12
3
Lasse Timmermann
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
01.58,11
13
46
Svend E. Hansen
Svendborg Cykle Club - Sydfyn
01.58,34
14
55
Svend Christensen
Elite Cycling Snejbjerg
s.t.
15
40
Tommy Vibholm
Horsens Amatør Cykleklub
01.58,39
16
60
Lars Henry Andersen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
01.58,41
17
67
Per Sandahl
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
18
50
Chres Flemming Christensen
Cykel Klubben Djurs
02.09,47
19
36
Finn Agerbo Nielsen
Herning Cykle Klub
02.11,05
20
59
William Øhlenschlæger Madsen
Haderslev Starup Cykelklub
02.12,05
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
14
Helmuth Gram
Fredericia Cycle Club
01.55,31
2
16
Steffen Munch Hansen
Cykle Clubben Hjørring
01.57,38
3
12
Peter Kondrup
Fredericia Cycle Club
01.57,42
4
19
Søren Vagtholm
Hobro Cykle Club af 1938
01.58,34
5
903
Anders Høj
Skive Cykle Klub
02.01,51
6
22
Heinz Gerhardt Terndrup
Nyborg Cykle Klub
02.18,27
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
15
Oliver Wulff Frederiksen
Greve Cykle Club
01.43,07
2
17
Ludvig Anton Wacker
Roskilde Cykle Ring
s.t.
3
35
Peter Haslund
Næstved Bicycle Club
01.43,09
4
169
Jens-Villum Herløv Vilhelmsen
Haderslev Starup Cykelklub
01.43,29
5
19
Martin Omarsson Mollerup
CK Kronborg
01.43,32
6
201
Oliver Boel
Haderslev Starup Cykelklub
s.t.
7
122
Jonas Haugsted Gemmer
Horsens Amatør Cykleklub
01.44,19
8
135
Casper Busk Jensen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
9
79
Casper Kjelgaard Ilsø
Cykle Clubben Hjørring
01.44,23
10
1
Kristian Kaimer Eriksen
Cykleklubben Fix Rødovre
01.44,23
11
72
Anders Lilliendal
Cykling Odense
s.t.
12
40
Frederik Irgens Jensen
Slagelse Cykle Ring
s.t.
13
8
Mathias Alexander E. Larsen
Roskilde Cykle Ring
s.t.
14
6
Julius Johansen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
s.t.
15
113
Jacob Hindsgaul
Middelfart Cykel Club
s.t.
16
74
Christian Bahr
Cykling Odense
s.t.
17
81
Andreas Knudsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
18
90
Frederik Nybo Eriksen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
19
20
Valdemar Kure Krogh
CK Kronborg
s.t.
20
26
Kristian Siig Hessel
K C K Herlev
s.t.
21
2
Malthe Munch
Cykleklubben Fix Rødovre
s.t.
22
131
Frederik Rosenmeyer
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
23
604
Oskar Palm
Team Sweden ungdom
s.t.
24
80
Oliver Knudsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
25
601
Søren Wærenskjold
Kristiansand CK
s.t.
26
606
Jacob Eriksson
Team Sweden ungdom
s.t.
27
14
Marcus Sander Hansen
Greve Cykle Club
s.t.
28
78
Morten Andreas Stampe
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
29
126
Niklas Spilcker Jacobsen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
30
29
Mads Pals Thomassen
Cykleklubben Fix Rødovre
s.t.
31
91
Sebastian Kolze Changizi
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
32
16
Kresten Andersen
Næstved Bicycle Club
s.t.
33
49
Jeff Hudlebusch
K C K Herlev
s.t.
34
32
Eskild Rønhede
Cykleklubben Fix Rødovre
s.t.
35
170
Lasse Krejberg
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
36
149
Jannik Nedergaard Nielsen
Herning Cykle Klub
s.t.
37
12
Lucas Norman Gude
K C K Herlev
s.t.
38
133
Oliver Farving
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
39
97
Frederik Spangsberg
Hedensted Cykel Klub
s.t.
40
620
Markus Kjølstad
Horten OCK
s.t.
41
75
Lucas Wulff
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
42
37
Lucas Rishøj Nielsen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
s.t.
43
605
Christoffer Wall
Team Sweden ungdom
s.t.
44
124
Mikkel Feldtmann Hansen
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
45
101
Emil Eriksen
Herning Cykle Klub
s.t.
46
22
Thomas Rald Kaspersen
K C K Herlev
s.t.
47
4
Sander Andersen
D.C.R. - Ballerup
s.t.
48
103
Sebastian Ryttersgaard
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
49
200
Tobias Stieler
CK Kronborg
s.t.
50
622
Christoffer Gibson
Horten OCK
s.t.
51
128
Carl Christian Møller Thiesen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
52
141
Jakob Bødker
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
53
137
Frederik Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
54
5
Anton Norup Grunnet Hansen
Team Cycling Ringsted
01.44,30
55
33
Johan Price-Pejtersen
Cykleklubben Fix Rødovre
01.46,56
56
71
Oliver Nielsen
Hobro Cykle Club af 1938
01.47,39
57
151
Sebastian Skærlund Henriksen
Herning Cykle Klub
01.48,18
58
83
Jeppe Klein Jensen
Haderslev Starup Cykelklub
s.t.
59
116
Daniel Guld
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
60
58
Andreas Toft Neldeberg
K C K Herlev
01.48,22
61
609
Magnus Tofte
Kristiansand CK
01.51,04
62
611
Sebastian Dreyer Heldal
Kristiansand CK
s.t.
63
619
Tobias Halvorsen
Kristiansand CK
s.t.
64
77
Mikkel Skovgaard
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
65
145
Jacob Eriksen
Hammel Cykle Klub
01.54,02
66
179
Jonas Nybo
Nr. Søby Cykel Klub
01.56,29
67
23
Frederik Egehus
Lyngby Cycle Club
s.t.
68
82
Casper Huus Uhrenholt
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
69
154
Anders Stubberup
Holstebro Cycleclub af 1960
s.t.
70
211
Nikolaj Hald Hansen
Ry Cycle Club
s.t.
71
86
Marcus Holm
Herning Cykle Klub
01.58,50
72
146
Emil Klokkerholm
Herning Cykle Klub
s.t.
73
105
Aksel Lylloff Qvortrup
Silkeborg I.F. Cykling
01.58,53
74
199
Nicolai Asgreen
Middelfart Cykel Club
s.t.
75
87
Jonas Nygaard Perto
Cykel Klubben Djurs
s.t.
76
140
Jonathan Damsgaard Hald
Vejle Cykel Klub
02.01,45
77
159
jonas michaelsen
Herning Cykle Klub
s.t.
78
104
Sebastian Waldhauer
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
02.01,46
79
62
Victor Malmqvist
K C K Herlev
s.t.
80
111
Kristian Lund Mathiesen
Herning Cykle Klub
02.06,35
81
150
Frederik Raunsgaard
Herning Cykle Klub
02.22,56
82
118
Thomas Koldkjær Decker
Aalborg Cykle-Ring
03.44,19
83
100
Victor Juul Nielsen
Middelfart Cykel Club
02.06,59
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
654
Caroline Andersson
Team Sweden ungdom
01.12,02
2
657
Ida Johansson
Mölndals CK
s.t.
3
660
Martine Gjøs
Horten OCK
01.13,42
4
658
Wilma Olausson
Mölndals CK
s.t.
5
659
Maja Johansson
Mölndals CK
s.t.
6
656
Mari Hole Mohr
Stavanger Sykleklubb
s.t.
7
412
Katrine Vestergaard
Herning Cykle Klub
s.t.
8
406
amalie spaabæk schmücker
Holstebro Cycleclub af 1960
s.t.
9
405
Maria Bertelsen
Herning Cykle Klub
s.t.
10
655
Natalie Midtsveen
Ringerike SK
s.t.
11
417
Tusnelda Svanholmer
Amager Cykle Ring
s.t.
12
415
Fie Pedersen
Horsens Amatør Cykleklub
01.18,15
13
411
Sine Johansen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
14
414
Nanna Skov
Odder Cykel Klub
01.23,21
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
25
Peter Busk
Køge Cykel Ring
00.58,40
2
150
Frederik Wandahl
Höllviken CK - SE
01.00,58
3
127
Jacob Christensen
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
4
96
William Blume Levy
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
5
91
Andreas Vejlin
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
6
94
Anders Foldager
Hammel Cykle Klub
s.t.
7
77
Robin Juel Skivild
Cykling Odense
s.t.
8
119
Sebastian Theodor Millinge Petersen
Herning Cykle Klub
s.t.
9
44
Emil Vad
Ordrup Cykle Club
s.t.
10
49
Magnus Rost
Slagelse Cykle Ring
s.t.
11
80
Mads Bak Bjerregaard
Odder Cykel Klub
s.t.
12
29
kasper Due Kaspersen
Slagelse Cykle Ring
s.t.
14
652
Bendik Gjøs
Horten OCK
s.t.
15
84
Christian Urban
Cykling Odense
s.t.
16
4
Tobias Lund andresen
Cykleklubben Fix Rødovre
s.t.
17
16
Christopher Hamburger
Ordrup Cykle Club
s.t.
18
89
Anders Toft Nielsen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
19
43
Anton Lauve Hermann
Ordrup Cykle Club
s.t.
20
76
Emil Nykjær Vædeled Roed
Cykling Odense
s.t.
21
143
Mads Tygesen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
22
122
Mads Fenneberg
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
24
40
Tue Larsen
Slagelse Cykle Ring
s.t.
25
128
Tobias Lillelund
Herning Cykle Klub
s.t.
26
101
Rasmus Madsen
Herning Cykle Klub
s.t.
27
156
Carl F P Voldbjerg
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
28
102
Casper Kaysen
Hammel Cykle Klub
01.01,05
29
67
Matthias Gøtterup
Slagelse Cykle Ring
01.01,12
30
137
Oliver Sund
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
32
90
Kristian Mundbjerg
Herning Cykle Klub
01.03,33
33
915
Søren Bruun Fejfer
Ordrup Cykle Club
s.t.
35
120
Marcus Breiner
Nr. Søby Cykel Klub
01.04,14
36
109
Nikolaj Petterson
Cykling Odense
s.t.
37
108
Alfred Rasmussen
Odder Cykel Klub
01.04,47
38
651
Gabriel Estehag
Team Sweden ungdom
s.t.
39
83
Mathias Birk Madsen
Cykle Klubben Aarhus
01.04,48
40
142
Alexander Meng
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
41
97
Aksel Klinge
Cykling Odense
s.t.
42
107
Jeppe Andreasen
Odder Cykel Klub
s.t.
43
8
Magnus Kisum
Roskilde Cykle Ring
s.t.
44
115
Frederik Knudsen
Hammel Cykle Klub
01.04,52
45
162
Philip Otte Mikkelsen
Ordrup Cykle Club
s.t.
46
95
oliver nielsen
Cykling Odense
s.t.
47
79
Ruben Zilas Larsen
Cykle Klubben Aarhus
01.04,59
48
139
Oliver Heine
Næstved Bicycle Club
01.05,17
49
87
Christian Spang Kjeldsen
Silkeborg I.F. Cykling
01.07,44
50
98
Mads Jensby
Silkeborg I.F. Cykling
01.09,53
51
141
Viktor Haubro Lind
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
52
88
Benjamin Kolze Changizi
Silkeborg I.F. Cykling
01.09,59
53
112
Casper Veth Jensen
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
54
125
Casper Næsager Nielsen
Thy Cykle Ring
01.10,55
55
179
Anton Møller ellitsgaard
Ordrup Cykle Club
01.18,15
56
70
Adam Holm Jørgensen
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
01.18,18
57
69
Kristian Berg
Lyngby Cycle Club
01.23,35
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
32
Oliver B. Søndergaard
Silkeborg I.F. Cykling
00.49,34
2
905
Lucas Schrøder
Køge Cykel Ring
s.t.
3
36
Mathias Møller Jørgensen
Give Cykelklub (elite)
s.t.
4
13
Nis Thoe Fuglsang
Ordrup Cykle Club
s.t.
5
30
Frederik Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
6
34
Rasmus Perto
Cykel Klubben Djurs
s.t.
7
1
Felix Fog Holst Larsen
Sydkystens Cycling
s.t.
8
63
Andreas Læssø Unger
Hedensted Cykel Klub
s.t.
9
57
Frederik Lykke
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
10
31
Kevin Biehl
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
11
54
Tobias Breiner
Nr. Søby Cykel Klub
00.49,38
12
46
Lukas Lund Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
13
637
Morist Kärsten
Rsv osterueddingen
s.t.
14
42
Mads-Emil Dupont Hougaard
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
15
64
Philip Steenbjerg
Herning Cykle Klub
s.t.
16
62
Victor Nesgaard
Give Cykelklub (elite)
s.t.
17
29
Thor Juel Skivild
Cykling Odense
s.t.
18
39
william juul Nielsen
Middelfart Cykel Club
s.t.
19
49
Nicklas Fonnesbech
Herning Cykle Klub
s.t.
20
903
Anton de Place Bjørn
Odder Cykel Klub
00.49,42
21
91
Malte Hellerup
Aalborg Cykle-Ring
s.t.
22
81
Victor Mejdal Svenstrup
Nr. Søby Cykel Klub
s.t.
23
61
Jonas Birk Madsen
Cykle Klubben Aarhus
00.51,31
24
40
Oliver Mortensen
Cykling Odense
00.52,02
25
58
Jonatan Skov
Odder Cykel Klub
00.54,51
26
105
Elvin van der Ploeg
Silkeborg I.F. Cykling
00.56,33
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
697
Alma Johansson
Mölndals CK
00.49,37
2
415
Alberte Juul
Horsens Amatør Cykleklub
s.t.
3
403
Trille Reichel
Amager Cykle Ring
00.49,39
4
404
Nadja Reichel
Amager Cykle Ring
s.t.
5
416
Caroline Boel
Haderslev Starup Cykelklub
00.54,51
6
406
Julie Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
01.01,16
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
1
Noah Nielsen
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
00.26,49
2
19
Tore Troelsen
Herning Cykle Klub
s.t.
3
26
Mikkel Lykke
Silkeborg I.F. Cykling
s.t.
4
3
Conrad Haugsted
Amager Cykle Ring
s.t.
5
42
Noah Bjørn Fogtmann Maurtizen
Sydkystens Cycling
s.t.
6
15
Noah Wulff
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
7
18
Lasse Svoldgaard Andersen
Silkeborg I.F. Cykling
00.27,02
8
17
Sebastian B. Søndergaard
Silkeborg I.F. Cykling
00.28,12
9
16
Jens Bak Bjerregaard
Odder Cykel Klub
00.28,12
10
21
Lucas Orbitsø Mørch
Silkeborg I.F. Cykling
00.28,17
11
43
Jens Otto Møller Rauch
Haderslev Starup Cykelklub
00.29,59
12
25
Magnus Obitsø Forsberg
Cykle Klubben Aarhus
s.t.
13
30
Oscar Holm Lauridsen
Horsens Amatør Cykleklub
00.30,03
14
28
Kevin Bastidas Makkonen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
00.32,20
15
905
Jonathan Jensen
Silkeborg I.F. Cykling
00.32,42
16
37
Daniel Pavia Petersen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
s.t.
RygNr
Navn
Klub
Tid
1
405
Julie Lillelund
Herning Cykle Klub
00.26,57
2
402
Astrid Marie Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
00.31,49
3
403
Mette Kristine Tygesen
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
00.37,27