Resultat

Løbets navn: Rent Liv - Løbet Skive

Arrangør: Vesthimmerland Pro Cycling

Dato: 03-05-2015

Klasse
Felt
Distance
Antal deltagere
Antal præmier
1
185,1
177
20

RygNr
Navn
Klub
Tid
1
14
Alexander Kamp
Team coloQuick
04.21,16
2
81
Håvard Jordbrekk Blikra
Team Coop - Øster Hus
s.t.
3
211
Sondre Linstad-Hurum
Kristiansand CK
04.21,48
4
47
Arne van der Zwet
Team Metec - TKH Continental Team
04.21,55
5
85
August Jensen
Team Coop - Øster Hus
04.21,57
6
112
Lucas Eriksson
Team Tre Berg Bianchi
04.21,58
7
56
Dennis Bakker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
8
36
Stefan Djurhuus
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
9
21
Søren Kragh Andersen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
10
15
Aske Louring Vorre
Team coloQuick
s.t.
11
4
Martin Herbæk Grøn
Riwal Platform Cycling Team
04.22,02
12
92
Ole Forfang
Team Ringeriks Kraft
04.22,04
13
113
Marcus Karlsson
Team Tre Berg Bianchi
04.22,55
14
26
Mads Baadgaard Rahbek
Team TREFOR - Blue Water
04.23,01
15
23
Patrick Clausen
Team TREFOR - Blue Water
04.23,05
16
244
Pierre Moncorgé
Blitz - Merida
s.t.
17
42
Oscar Riesebeek
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
18
91
Petter Theodorsen
Team Ringeriks Kraft
s.t.
19
43
Johim Ariesen
Team Metec - TKH Continental Team
04.23,19
20
83
Tormod Jacobsen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
21
2
Nicolai Brøchner
Riwal Platform Cycling Team
04.23,21
22
184
Marcus Svensson
Team Argon 18 Scandinavia
04.23,22
23
46
Sjoerd Kouwenhoven
Team Metec - TKH Continental Team
04.23,22
24
145
Marcus Bønlykke
Distrikt Sjælland
s.t.
25
142
Magnus Bak Klaris
Distrikt Sjælland
s.t.
26
108
Jonas Koch
Rad Net - Rose Team
s.t.
27
123
Viesturs Luksevics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
28
195
Rasmus Mikiver
CK Hymer
s.t.
29
53
Jim Van Den Berg
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
30
34
Christoffer Lisson
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
31
143
Tobias Mørch Kongstad
Distrikt Sjælland
s.t.
32
55
Bob Schoonbroodt
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
33
326
Thomas Bundgaard Jensen
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
34
305
Jens Møller Pedersen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
35
254
Jesper Schultz
Team Jutlander Bank
s.t.
36
144
Simon Gaál
Distrikt Sjælland
04.23,26
37
95
Øivind Lukkedal
Team Ringeriks Kraft
s.t.
38
243
Yannick Janssen
Blitz - Merida
s.t.
39
84
Oscar Landa
Team Coop - Øster Hus
s.t.
40
31
Jesper Juul Andreasen
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
41
94
Max Emil Broholm Kørner
Team Ringeriks Kraft
s.t.
42
212
Elias Angell Spikseth
Kristiansand CK
s.t.
43
111
Kim Magnusson
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
44
116
Alexander Wetterhall
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
45
13
Jimmi Sørensen
Team coloQuick
s.t.
46
324
Rasmus Fjordside Lehrmann
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
47
255
Steffen Munk Christiansen
Team Jutlander Bank
s.t.
48
25
Jonas Gregaard Wilsly
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
49
86
Krister Hagen
Team Coop - Øster Hus
04.23,32
50
125
Martins Trautmanis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
51
121
Maris Bogdanovics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
04.23,34
52
93
Torsten Træen
Team Ringeriks Kraft
04.23,37
53
52
Dion Beukeboom
Parkhotel Valkenburg Continental Team
04.23,39
54
51
Joris Blokker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
55
41
Stefan Kreder
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
56
172
Christopher Stevenson
Motala AIF
s.t.
57
61
Filip Eidsheim
Team FixIT.no
s.t.
58
185
Isac Lundgren
Team Argon 18 Scandinavia
04.23,42
59
302
Jesper Hansen
Randers Cykleklub af 1910
04.23,49
60
186
Richard Larsén
Team Argon 18 Scandinavia
04.23,58
61
6
Kaspar Schjønnemann Larsen
Riwal Platform Cycling Team
04.24,02
62
33
Mathias Dam Westergaard
Team Almeborg-Bornholm
04.24,12
63
12
Dennis Herforth Jensen
Team coloQuick
04.25,18
64
274
Frederik Muff Hansen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
65
22
Andreas Hyldgaard Jeppesen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
66
256
Nicklas Overgaard Amdi Pedersen
Team Jutlander Bank
s.t.
67
314
Erik Lahm
Odder Cykel Klub
s.t.
68
283
Sebastian Refsgaard
Team Ltech
04.25,20
69
245
Robert Pölder
Blitz - Merida
04.25,33
70
306
Jacques Stilling
Randers Cykleklub af 1910
04.26,05
71
5
Casper Pedersen
Riwal Platform Cycling Team
04.27,48
72
251
Thomas Edemann Jensen
Team Jutlander Bank
04.28,05
73
288
Mathias Lindberg Mortensen
Team Ltech
04.28,05
74
75
Morten Mørland
Team Sparebanken Sør
04.30,33
75
301
Nils Lau Nyborg Broge
Randers Cykleklub af 1910
04.30,34
76
322
Jesper Kael Jensen
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
77
315
Torkil Veyhe
Odder Cykel Klub
s.t.
78
275
Eskil Vammen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
79
316
Nicolai Jørgensen
Odder Cykel Klub
s.t.
80
62
Adrian Gjølberg
Team FixIT.no
s.t.
81
96
Erik Nyqvist
Team Ringeriks Kraft
s.t.
82
294
Emil Dam Sørensen
Team Soigneur - FBL
04.31,41
83
267
Nils Eigil Bradtberg
Team ABC Elite
04.31,44
84
222
Eirik Oskari Halvorsen
Trondhjem CK
s.t.
85
35
Mathias Lisson
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
86
233
Valterri Repo
Team Finnfalz - Rush Racing
s.t.
87
196
Johan Nystrand
CK Hymer
04.32,02
88
181
Patrik Ericsson
Team Argon 18 Scandinavia
04.32,02
89
247
Johan Svensson
Blitz - Merida
s.t.
90
263
Lasse Mortensgaard
Team ABC Elite
s.t.
998
1
Emil Bækhøj Halvorsen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
3
Jesper Mørkøv
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
11
Jesper Odgaard Nielsen
Team coloQuick
DNF
998
16
Mads Würtz Schmidt
Team coloQuick
DNF
998
24
Alex Nicki Sylvest Rasmussen
Team TREFOR - Blue Water
DNF
998
32
Emil Ravnsholt
Team Almeborg-Bornholm
DNF
998
48
Rick Goere
Team Metec - TKH Continental Team
DNF
998
54
Win Stroetinga
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
998
64
Marius Hafsås
Team FixIT.no
DNF
998
153
Jan Essers
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
154
Arjan Hofman
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
155
Arjan De Haan
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
161
Karl-Axel Zander
Upsala CK
DNF
998
162
Jesper Johansson
Upsala CK
DNF
998
164
Mats Andersson
Upsala CK
DNF
998
165
David Bartalomé
Upsala CK
DNF
998
171
Johan Landström
Motala AIF
DNF
998
173
Ove Nilsson
Motala AIF
DNF
998
174
Magnus Andersson
Motala AIF
DNF
998
175
Erik Wallen
Motala AIF
DNF
998
176
Fredrik Johansson
Motala AIF
DNF
998
182
Petter Persson
Team Argon 18 Scandinavia
DNF
998
183
Anders Ekh
Team Argon 18 Scandinavia
DNF
998
197
Victor Hillerström Rundh
CK Hymer
DNF
998
198
Jakob Södergrann
CK Hymer
DNF
998
201
Bjarne Nilsen
Asker CK Elite
DNF
998
203
Daniel Jaerson
Asker CK Elite
DNF
998
204
Thomas Wikestøl Jaerson
Asker CK Elite
DNF
998
205
Håvard Brathovde Olsen
Asker CK Elite
DNF
998
206
Sondre Wiik Nielsen
Asker CK Elite
DNF
998
207
Marius Ylven Westgaard
Asker CK Elite
DNF
998
213
Adrian Hilde
Kristiansand CK
DNF
998
214
Victor Køhler
Kristiansand CK
DNF
998
224
Magnus Austlid Grov
Trondhjem CK
DNF
998
225
Marius Foss
Trondhjem CK
DNF
998
226
Petter Kjeldsberg
Trondhjem CK
DNF
998
227
Arnfin Tunset Jr.
Trondhjem CK
DNF
998
231
Teemu Hämäläinen
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
232
Saku Silfver
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
234
Stefani Urmas
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
236
Hiski Kanerva
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
237
Kalle Laanterä
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
241
Hampus Anderberg
Blitz - Merida
DNF
998
242
Niklas Henttala
Blitz - Merida
DNF
998
252
Nicolaj Moltke Steen
Team Jutlander Bank
DNF
998
253
Daniel Bligaard Lyhne
Team Jutlander Bank
DNF
998
261
Emil Wang
Team ABC Elite
DNF
998
262
Andreas Pihl Nielsen
Team ABC Elite
DNF
998
266
Joakim Bukdal
Team ABC Elite
DNF
998
268
Kasper Malmkjær
Team ABC Elite
DNF
998
271
Lasse Eland
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
272
Jes Steengaard
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
273
Jeppe Norup Dal
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
276
Martin Wang Hjørngaard
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
281
Elias Helleskov Busk
Team Ltech
DNF
998
284
Frederik Bjørke Schwartz
Team Ltech
DNF
998
286
Simon Lund Guldbæk
Team Ltech
DNF
998
287
Jonas Poulsen
Team Ltech
DNF
998
293
Søren Aronoff-Jensen
Team Soigneur - FBL
DNF
998
295
Philip Nielsen
Team Soigneur - FBL
DNF
998
296
Morten Høberg
Team Soigneur - FBL
DNF
998
303
Kasper Würtz Schmidt
Randers Cykleklub af 1910
DNF
998
304
Mikkel Bahnsen
Randers Cykleklub af 1910
DNF
998
312
Mathias Bregnhøj
Odder Cykel Klub
DNF
998
313
Jonas Vingegaard
Odder Cykel Klub
DNF
998
323
Morten Høgh Abel Jensen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
325
Thomas Bank Egebirk
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
318
Christian Truelsen Elbæk
Odder Cykel Klub
DNF
998
65
Henrik Sandal
Team FixIT.no
DNF
998
71
Christian Kaggestad
Team Sparebanken Sør
DNF
998
73
Herman Dahl
Team Sparebanken Sør
DNF
998
74
Thomas Larsen
Team Sparebanken Sør
DNF
998
88
Magnus Borresen
Team Coop - Øster Hus
DNF
998
102
Lukas Baum
Rad Net - Rose Team
DNF
998
103
Fabian Brintrup
Rad Net - Rose Team
DNF
998
105
Kersten Thiele
Rad Net - Rose Team
DNF
998
106
Domenic Weinsteinn
Rad Net - Rose Team
DNF
998
114
Gustav Höög
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
115
Niklas Gustavsson
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
124
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
DNF
998
126
Mãrtins Savickis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
DNF
998
141
Benjamin Hansson
Distrikt Sjælland
DNF
998
147
Rasmus Bøgh Wallin
Distrikt Sjælland
DNF
998
151
Berry Nagelhout
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
152
Pieter-Paul De Weerd
Wv de Ijsselstreek
DNF
999
291
Anders Elmholdt Pedersen
Team Soigneur - FBL
DNS
999
292
Kristoffer Stampe
Team Soigneur - FBL
DNS