Resultat

Løbets navn: GP Himmerland Rundt 2015

Arrangør: Vesthimmerland Pro Cycling

Dato: 02-05-2015

Klasse
Felt
Distance
Antal deltagere
Antal præmier
1
189,6
177
20

RygNr
Navn
Klub
Tid
1
54
Win Stroetinga
Parkhotel Valkenburg Continental Team
04.28,30
2
25
Asbjørn Kragh Andersen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
3
43
Johim Ariesen
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
4
1
Nicolai Brøchner
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
5
6
Morten Øllegaard
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
6
81
Håvard Jordbrekk Blikra
Team Coop - Øster Hus
s.t.
7
184
Marcus Svensson
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
8
14
Rune Almindsø Andersen
Team coloQuick
s.t.
9
244
Pierre Moncorgé
Blitz - Merida
s.t.
10
113
Niklas Gustavsson
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
11
106
Domenic Weinsteinn
Rad Net - Rose Team
s.t.
12
61
Filip Eidsheim
Team FixIT.no
s.t.
13
15
Mads Corell
Team coloQuick
s.t.
14
306
Rasmus Esmann Ginnerup
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
15
41
Stefan Kreder
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
16
123
Viesturs Luksevics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
17
36
Heine Winding
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
18
211
Sondre Linstad-Hurum
Kristiansand CK
s.t.
19
121
Maris Bogdanovics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
20
23
Sebastian Lander
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
21
56
Dennis Bakker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
22
91
Petter Theodorsen
Team Ringeriks Kraft
s.t.
23
154
Arjan Hofman
Wv de Ijsselstreek
s.t.
24
302
Jesper Hansen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
25
251
Nicklas Overgaard Amdi Pedersen
Team Jutlander Bank
s.t.
26
254
Nicolaj Moltke Steen
Team Jutlander Bank
s.t.
27
87
Håkon Berger
Team Coop - Øster Hus
s.t.
28
46
Sjoerd Kouwenhoven
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
29
195
Rasmus Mikiver
CK Hymer
s.t.
30
185
Isac Lundgren
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
31
303
Mikkel Bahnsen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
32
186
Richard Larsén
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
33
86
Krister Hagen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
34
215
Adrian Hilde
Kristiansand CK
s.t.
35
65
Henrik Sandal
Team FixIT.no
s.t.
36
92
Ole Forfang
Team Ringeriks Kraft
s.t.
37
255
Kasper Mølgaard Andersen
Team Jutlander Bank
s.t.
38
142
Magnus Bak Klaris
Distrikt Sjælland
s.t.
39
88
Magnus Borresen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
40
116
Alexander Wetterhall
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
41
301
Nils Lau Nyborg Broge
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
42
213
Åge Ljøstad Nilsen
Kristiansand CK
s.t.
43
314
Mathias Christensen
Odder Cykel Klub
s.t.
44
95
Øivind Lukkedal
Team Ringeriks Kraft
s.t.
45
102
Lukas Baum
Rad Net - Rose Team
s.t.
46
287
Frederik Bjørke Schwartz
Team Ltech
s.t.
47
256
Thomas Edemann Jensen
Team Jutlander Bank
s.t.
48
85
August Jensen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
49
75
Morten Mørland
Team Sparebanken Sør
s.t.
50
222
Eirik Oskari Halvorsen
Trondhjem CK
s.t.
51
94
Max Emil Broholm Kørner
Team Ringeriks Kraft
s.t.
52
55
Bob Schoonbroodt
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
53
322
Jesper Kael Jensen
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
54
144
Simon Gaál
Distrikt Sjælland
s.t.
55
252
Jakob Røberg Frandsen
Team Jutlander Bank
s.t.
56
51
Joris Blokker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
57
262
Nils Eigil Bradtberg
Team ABC Elite
s.t.
58
112
Ludvig Bengtsson
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
59
316
Torkil Veyhe
Odder Cykel Klub
s.t.
60
93
Torsten Træen
Team Ringeriks Kraft
s.t.
61
311
Mathias Bregnhøj
Odder Cykel Klub
s.t.
62
48
Rick Goere
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
63
292
Kristoffer Stampe
Team Soigneur - FBL
s.t.
64
62
Adrian Gjølberg
Team FixIT.no
s.t.
65
53
Jim Van Den Berg
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
66
35
Michael Jæger
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
67
212
Elias Angell Spikseth
Kristiansand CK
s.t.
68
296
Morten Høberg
Team Soigneur - FBL
s.t.
69
272
August Mors Poulsen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
70
125
Martins Trautmanis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
71
71
Christian Kaggestad
Team Sparebanken Sør
s.t.
72
147
Rasmus Bøgh Wallin
Distrikt Sjælland
s.t.
73
176
Fredrik Johansson
Motala AIF
s.t.
74
115
Alexander Gingsjö
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
75
12
Alexander Kamp
Team coloQuick
s.t.
76
146
Joakim Mikkel Svensson
Distrikt Sjælland
s.t.
77
16
Christian Nyvang Lund
Team coloQuick
s.t.
78
164
Mats Andersson
Upsala CK
s.t.
79
114
Marcus Karlsson
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
80
111
Sebastian Balck
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
81
182
Petter Persson
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
82
174
Magnus Andersson
Motala AIF
s.t.
83
173
Ove Nilsson
Motala AIF
s.t.
84
32
Lars Carstensen
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
85
11
Mads Würtz Schmidt
Team coloQuick
s.t.
86
261
Jonas Nordkroggård
Team ABC Elite
s.t.
87
52
Dion Beukeboom
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
88
162
Jesper Johansson
Upsala CK
s.t.
89
241
Hampus Anderberg
Blitz - Merida
s.t.
90
198
Jakob Södergrann
CK Hymer
04.28,51
91
183
Anders Ekh
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
92
181
Patrik Ericsson
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
93
313
Nicolai Jørgensen
Odder Cykel Klub
s.t.
94
27
Alex Nicki Sylvest Rasmussen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
95
172
Christopher Stevenson
Motala AIF
s.t.
96
3
Nikola Aistrup
Riwal Platform Cycling Team
04.28,55
97
245
Robert Pölder
Blitz - Merida
04.29,05
98
247
Niklas Henttala
Blitz - Merida
04.29,12
99
4
Casper Von Folsach
Riwal Platform Cycling Team
04.29,13
100
105
Kersten Thiele
Rad Net - Rose Team
04.29,26
101
243
Yannick Janssen
Blitz - Merida
04.29,47
102
201
Bjarne Nilsen
Asker CK Elite
04.30,19
103
236
Hiski Kanerva
Team Finnfalz - Rush Racing
04.30,30
104
175
Erik Wallen
Motala AIF
04.30,31
105
103
Fabian Brintrup
Rad Net - Rose Team
s.t.
106
281
Jonas Poulsen
Team Ltech
s.t.
107
153
Jan Essers
Wv de Ijsselstreek
04.31,01
108
26
Thomas Nybo Riis
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
109
21
Michael Olsson
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
110
305
Sebastian Carlsbæk Møller
Randers Cykleklub af 1910
04.32,54
111
294
Emil Dam Sørensen
Team Soigneur - FBL
s.t.
112
233
Valterri Repo
Team Finnfalz - Rush Racing
s.t.
113
34
Frederik Brendborg Rasmussen
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
114
275
Eskil Vammen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
115
276
Kasper Kalhøj
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
116
145
Marcus Bønlykke
Distrikt Sjælland
04.33,35
117
266
Joakim Bukdal
Team ABC Elite
04.33,41
118
13
Christian Moberg Jørgensen
Team coloQuick
s.t.
119
22
Mark Sehested Pedersen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
120
104
Jonas Koch
Rad Net - Rose Team
s.t.
121
293
Søren Aronoff-Jensen
Team Soigneur - FBL
04.34,59
122
126
Mãrtins Savickis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
04.35,56
123
264
Gustav Haislund
Team ABC Elite
s.t.
124
124
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
125
165
David Bartalomé
Upsala CK
s.t.
126
325
Thomas Bank Egebirk
Frederikshøj Cycling Club
s.t.
127
152
Pieter-Paul De Weerd
Wv de Ijsselstreek
04.35,59
128
226
Petter Kjeldsberg
Trondhjem CK
04.36,51
129
33
Anders Holm
Team Almeborg-Bornholm
04.37,27
130
232
Saku Silfver
Team Finnfalz - Rush Racing
04.38,04
131
206
Sondre Wiik Nielsen
Asker CK Elite
04.38,05
132
282
Elias Helleskov Busk
Team Ltech
04.38,13
133
286
Simon Lund Guldbæk
Team Ltech
04.39,16
134
197
Victor Hillerström Rundh
CK Hymer
04.41,51
998
221
Jonas Ellingsen
Trondhjem CK
DNF
998
224
Magnus Austlid Grov
Trondhjem CK
DNF
998
225
Marius Foss
Trondhjem CK
DNF
998
312
Mads Lilholm Meyer
Odder Cykel Klub
DNF
998
234
Stefani Urmas
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
151
Berry Nagelhout
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
237
Kalle Laanterä
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
242
Matti Manninen
Blitz - Merida
DNF
998
253
Nikolaj Henning
Team Jutlander Bank
DNF
998
263
Kasper Malmkjær
Team ABC Elite
DNF
998
265
Martin Frank
Team ABC Elite
DNF
998
271
Jeppe Norup Dal
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
273
Mikkel Black Christensen
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
274
Frederik Muff Hansen
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
283
Anders Bjerremand Jensen
Team Ltech
DNF
998
291
Kristian Karstoft
Team Soigneur - FBL
DNF
998
324
Allan Fønss Kristensen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
323
Morten Høgh Abel Jensen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
155
Arjan De Haan
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
161
Karl-Axel Zander
Upsala CK
DNF
998
171
Johan Landström
Motala AIF
DNF
998
196
Johan Nystrand
CK Hymer
DNF
998
202
Kristoffer Ylven Westgaard
Asker CK Elite
DNF
998
203
Marius Ylven Westgaard
Asker CK Elite
DNF
998
205
Magnus Emil Furnes
Asker CK Elite
DNF
998
204
Thomas Wikestøl Jaerson
Asker CK Elite
DNF
998
315
Christian Truelsen Elbæk
Odder Cykel Klub
DNF
998
2
Mads Christensen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
5
Kasper Linde Jørgensen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
31
Martin Toft Madsen
Team Almeborg-Bornholm
DNF
998
42
Oscar Riesebeek
Team Metec - TKH Continental Team
DNF
998
47
Arne van der Zwet
Team Metec - TKH Continental Team
DNF
998
64
Marius Hafsås
Team FixIT.no
DNF
998
73
Herman Dahl
Team Sparebanken Sør
DNF
998
74
Thomas Larsen
Team Sparebanken Sør
DNF
998
96
Erik Nyqvist
Team Ringeriks Kraft
DNF
998
295
Mathias Skov-Jensen
Team Soigneur - FBL
DNF
999
304
Anders Krogh Jensen
Randers Cykleklub af 1910
DNS
999
141
Benjamin Hansson
Distrikt Sjælland
DNS
999
216
Alexander Sterk-Hansen
Kristiansand CK
DNS
999
326
Thomas Bundgaard Jensen
Frederikshøj Cycling Club
DNS
999
321
Christian Jersild Jensen
Frederikshøj Cycling Club
DNS
999
231
Teemu Hämäläinen
Team Finnfalz - Rush Racing
DNS