Resultat

Løbets navn: GP Viborg

Arrangør: Mogens Kristensen

Dato: 01-05-2015

Klasse
Felt
Distance
Antal deltagere
Antal præmier
1
197
178
20

RygNr
Navn
Klub
Tid
1
84
Oscar Landa
Team Coop - Øster Hus
04.28,58
2
55
Bob Schoonbroodt
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
3
54
Win Stroetinga
Parkhotel Valkenburg Continental Team
04.29,06
4
42
Oscar Riesebeek
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
5
116
Gustav Höög
Team Tre Berg Bianchi
s.t.
6
61
Filip Eidsheim
Team FixIT.no
s.t.
7
14
Jesper Odgaard Nielsen
Team coloQuick
s.t.
8
25
Michael Olsson
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
9
28
Mark Sehested Pedersen
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
10
51
Joris Blokker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
11
47
Arne van der Zwet
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
12
36
Stefan Djurhuus
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
13
15
Christian Moberg Jørgensen
Team coloQuick
s.t.
14
85
August Jensen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
15
86
Krister Hagen
Team Coop - Øster Hus
s.t.
16
145
Marcus Bønlykke
Distrikt Sjælland
s.t.
17
272
Jes Steengaard
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
18
46
Sjoerd Kouwenhoven
Team Metec - TKH Continental Team
s.t.
19
53
Jim Van Den Berg
Parkhotel Valkenburg Continental Team
s.t.
20
95
Øivind Lukkedal
Team Ringeriks Kraft
s.t.
21
142
Magnus Bak Klaris
Distrikt Sjælland
s.t.
22
243
Yannick Janssen
Blitz - Merida
s.t.
23
241
Hampus Anderberg
Blitz - Merida
s.t.
24
154
Arjan Hofman
Wv de Ijsselstreek
s.t.
25
111
Alexander Karlsson
Team Tre Berg Bianchi
04.29,12
26
52
Dion Beukeboom
Parkhotel Valkenburg Continental Team
04.29,16
27
13
Jacob Gye Madsen
Team coloQuick
04.29,19
28
56
Dennis Bakker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
04.29,25
29
43
Johim Ariesen
Team Metec - TKH Continental Team
04.32,04
30
211
Sondre Linstad-Hurum
Kristiansand CK
s.t.
31
273
Mikkel Black Christensen
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
32
213
Åge Ljøstad Nilsen
Kristiansand CK
s.t.
33
252
Nicolaj Moltke Steen
Team Jutlander Bank
s.t.
34
71
Christian Kaggestad
Team Sparebanken Sør
s.t.
35
106
Domenic Weinsteinn
Rad Net - Rose Team
s.t.
36
26
Patrick Clausen
Team TREFOR - Blue Water
04.32,08
37
123
Viesturs Luksevics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
38
121
Maris Bogdanovics
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
39
6
Morten Øllegaard
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
40
251
Steffen Munk Christiansen
Team Jutlander Bank
s.t.
41
185
Isac Lundgren
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
42
222
Eirik Oskari Halvorsen
Trondhjem CK
s.t.
43
303
Anders Krogh Jensen
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
44
5
Kaspar Schjønnemann Larsen
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
45
24
Asbjørn Kragh Andersen
Team TREFOR - Blue Water
04.32,15
46
16
Jimmi Sørensen
Team coloQuick
s.t.
47
326
Thomas Bundgaard Jensen
Frederikshøj Cycling Club
04.38,21
48
182
Petter Persson
Team Argon 18 Scandinavia
04.38,39
49
293
David Wederkinck Andersen
Team Soigneur - FBL
s.t.
50
256
Jakob Røberg Frandsen
Team Jutlander Bank
s.t.
51
266
Gustav Haislund
Team ABC Elite
s.t.
52
224
Magnus Austlid Grov
Trondhjem CK
s.t.
53
301
Jacques Stilling
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
54
75
Morten Mørland
Team Sparebanken Sør
s.t.
55
288
Mathias Lindberg Mortensen
Team Ltech
s.t.
56
244
Pierre Moncorgé
Blitz - Merida
s.t.
57
271
Jeppe Norup Dal
Team WeBike-CK Aarhus
s.t.
58
32
Emil Ravnsholt
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
59
254
Jesper Schultz
Team Jutlander Bank
s.t.
60
124
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
s.t.
61
196
Johan Nystrand
CK Hymer
s.t.
62
255
Nikolaj Henning
Team Jutlander Bank
s.t.
63
31
Mathias Dam Westergaard
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
64
35
Emil Toudal
Team Almeborg-Bornholm
s.t.
65
302
Jesper Hansen
Randers Cykleklub af 1910
04.38,47
66
12
Dennis Herforth Jensen
Team coloQuick
s.t.
67
11
Rolf Nyborg Broge
Team coloQuick
s.t.
68
144
Simon Gaál
Distrikt Sjælland
s.t.
69
94
Max Emil Broholm Kørner
Team Ringeriks Kraft
s.t.
70
233
Valterri Repo
Team Finnfalz - Rush Racing
s.t.
71
181
Patrik Ericsson
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
72
4
Jesper Mørkøv
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
73
236
Hiski Kanerva
Team Finnfalz - Rush Racing
s.t.
74
204
Daniel Jaerson
Asker CK Elite
s.t.
75
245
Robert Pölder
Blitz - Merida
s.t.
76
164
Mats Andersson
Upsala CK
s.t.
77
21
Sebastian Lander
Team TREFOR - Blue Water
s.t.
78
184
Marcus Svensson
Team Argon 18 Scandinavia
s.t.
79
311
Mads Lilholm Meyer
Odder Cykel Klub
s.t.
80
264
Kasper Malmkjær
Team ABC Elite
s.t.
81
62
Adrian Gjølberg
Team FixIT.no
s.t.
82
313
Erik Lahm
Odder Cykel Klub
s.t.
83
202
Kristoffer Ylven Westgaard
Asker CK Elite
s.t.
84
296
Morten Høberg
Team Soigneur - FBL
s.t.
85
231
Teemu Hämäläinen
Team Finnfalz - Rush Racing
s.t.
86
315
Christian Truelsen Elbæk
Odder Cykel Klub
04.43,16
87
155
Arjan De Haan
Wv de Ijsselstreek
s.t.
88
304
Sebastian Carlsbæk Møller
Randers Cykleklub af 1910
s.t.
89
171
Johan Landström
Motala AIF
s.t.
90
7
Nikola Aistrup
Riwal Platform Cycling Team
s.t.
998
146
Joakim Mikkel Svensson
Distrikt Sjælland
DNF
998
151
Berry Nagelhout
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
152
Pieter-Paul De Weerd
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
153
Jan Essers
Wv de Ijsselstreek
DNF
998
237
Kalle Laanterä
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
242
Matti Manninen
Blitz - Merida
DNF
998
246
Johan Svensson
Blitz - Merida
DNF
998
253
Jesper Bundgård Vinkel
Team Jutlander Bank
DNF
998
261
Emil Wang
Team ABC Elite
DNF
998
292
Kristoffer Stampe
Team Soigneur - FBL
DNF
998
294
Emil Dam Sørensen
Team Soigneur - FBL
DNF
998
295
Niels Leervad Lambertsen
Team Soigneur - FBL
DNF
998
305
Kasper Würtz Schmidt
Randers Cykleklub af 1910
DNF
998
306
Jens Møller Pedersen
Randers Cykleklub af 1910
DNF
998
161
Karl-Axel Zander
Upsala CK
DNF
998
162
Jesper Johansson
Upsala CK
DNF
998
165
David Bartalomé
Upsala CK
DNF
998
172
Christopher Stevenson
Motala AIF
DNF
998
173
Ove Nilsson
Motala AIF
DNF
998
174
Magnus Andersson
Motala AIF
DNF
998
175
Erik Wallen
Motala AIF
DNF
998
176
Fredrik Johansson
Motala AIF
DNF
998
183
Anders Ekh
Team Argon 18 Scandinavia
DNF
998
186
Richard Larsén
Team Argon 18 Scandinavia
DNF
998
195
Rasmus Mikiver
CK Hymer
DNF
998
197
Victor Hillerström Rundh
CK Hymer
DNF
998
198
Jakob Södergrann
CK Hymer
DNF
998
201
Bjarne Nilsen
Asker CK Elite
DNF
998
203
Marius Ylven Westgaard
Asker CK Elite
DNF
998
205
Magnus Emil Furnes
Asker CK Elite
DNF
998
206
Håvard Brathovde Olsen
Asker CK Elite
DNF
998
212
Elias Angell Spikseth
Kristiansand CK
DNF
998
214
Hans Tore E. Andersen
Kristiansand CK
DNF
998
215
Adrian Hilde
Kristiansand CK
DNF
998
216
Victor Køhler
Kristiansand CK
DNF
998
221
Jonas Ellingsen
Trondhjem CK
DNF
998
226
Petter Kjeldsberg
Trondhjem CK
DNF
998
227
Arnfin Tunset Jr.
Trondhjem CK
DNF
998
232
Saku Silfver
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
234
Stefani Urmas
Team Finnfalz - Rush Racing
DNF
998
64
Marius Hafsås
Team FixIT.no
DNF
998
65
Henrik Sandal
Team FixIT.no
DNF
998
312
Nikolaj Fevre
Odder Cykel Klub
DNF
998
314
Niels Munk Asmussen
Odder Cykel Klub
DNF
998
316
Mathias Christensen
Odder Cykel Klub
DNF
998
321
Janus Lautrup
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
322
Jesper Kael Jensen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
323
Allan Fønss Kristensen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
324
Rasmus Fjordside Lehrmann
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
325
Jesper Laustsen
Frederikshøj Cycling Club
DNF
998
2
Mads Christensen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
3
Kasper Linde Jørgensen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
998
22
Alex Nicki Sylvest Rasmussen
Team TREFOR - Blue Water
DNF
998
33
Christoffer Lisson
Team Almeborg-Bornholm
DNF
998
34
Mathias Lisson
Team Almeborg-Bornholm
DNF
998
41
Stefan Kreder
Team Metec - TKH Continental Team
DNF
998
48
Rick Goere
Team Metec - TKH Continental Team
DNF
998
73
Herman Dahl
Team Sparebanken Sør
DNF
998
74
Thomas Larsen
Team Sparebanken Sør
DNF
998
81
Håvard Jordbrekk Blikra
Team Coop - Øster Hus
DNF
998
83
Tormod Jacobsen
Team Coop - Øster Hus
DNF
998
87
Håkon Berger
Team Coop - Øster Hus
DNF
998
91
Petter Theodorsen
Team Ringeriks Kraft
DNF
998
92
Ole Forfang
Team Ringeriks Kraft
DNF
998
93
Torsten Træen
Team Ringeriks Kraft
DNF
998
96
Erik Nyqvist
Team Ringeriks Kraft
DNF
998
102
Lukas Baum
Rad Net - Rose Team
DNF
998
103
Fabian Brintrup
Rad Net - Rose Team
DNF
998
105
Kersten Thiele
Rad Net - Rose Team
DNF
998
112
Sebastian Balck
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
113
Alexander Gingsjö
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
114
Lucas Eriksson
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
115
Kim Magnusson
Team Tre Berg Bianchi
DNF
998
125
Martins Trautmanis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
DNF
998
141
Benjamin Hansson
Distrikt Sjælland
DNF
998
143
Tobias Mørch Kongstad
Distrikt Sjælland
DNF
998
263
Nils Eigil Bradtberg
Team ABC Elite
DNF
998
265
Martin Frank
Team ABC Elite
DNF
998
274
Frederik Muff Hansen
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
275
Martin Wang Hjørngaard
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
276
Kristian Flagstad
Team WeBike-CK Aarhus
DNF
998
284
Sebastian Refsgaard
Team Ltech
DNF
998
285
Frederik Bjørke Schwartz
Team Ltech
DNF
998
286
Anders Bjerremand Jensen
Team Ltech
DNF
999
291
Anders Elmholdt Pedersen
Team Soigneur - FBL
DNS
999
126
Mãrtins Savickis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
DNS
999
193
Marcus Johansson
CK Hymer
DNS
999
262
Sebastian Juul
Team ABC Elite
DNS