TORNADO CUP 2007

 

Stilling

Plc. Navn Klub Afd 1 Afd 2 Afd 3 Afd 4 Afd 5 Afd 6 Afd 7 Samlet
1 Christian Mathiesen Hobro CK38 20 20 14 3 16     73
2 Simon Larsen Esbjerg CR 3 5   12 20 12 20 72
3 Kristian Haugaard Jensen Odder CK 8 16 1 9 9 9 16 68
4 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 10 6 10 8 18 10   62
5 Jacques Stilling Randers CK 1910 18 9     3 18 9 57
6 Asbjørn Kragh Andersen Cykling Odense 9 14     14 20   57
7 Jesper Kousgaard Herning CK 7 8 16   8 14   53
8 Nicklas Røsser Hansen Silkeborg IF Cykling   12   20   8 12 52
9 Simon Frederiksen Roskilde CR       16   7 14 37
10 Kenneth Hansen Esbjerg CR 14   5 2 10 3   34
11 Mark Sehested Pedersen Roskilde CR   18 8 4 2     32
12 Samuel Rytter Ravn Roskilde CR   10 12 10       32
13 Lasse Norman Hansen Cykling Odense 4     18     6 28
14 Casper Degn Larsen Herning CK   3 3     6 18 30
15 Karl Magnus Larsen Randers CK 1910 12   6 1 7     26
16 Sebastian Lander Køge     18 7       25
17 Niels Hedekær Olsen Roskilde CR 16     6       22
18 Emil Hovmand Ordrup CC     20         20
19 Kasper Gryrdholt Pedersen Esbjerg CR           16 2 18
20 Pelle Clapp Roskilde CR     2 14       16
21 Heine Børgesen Hobro CK38   7       5   12
22 Kristoffer Schjønnemann Larsen Køge CR         12     12
23 Christian Adelhard Kreutzfeldt Roskilde CR             10 10
24 Alexander Mørk Nr. Søby CK         5 4   9
25 Sean De Bie Balen BC (Belgien)     9         9
26 Martin Herbæk Grøn Silkeborg IF Cykling             8 8
27 Thomas Grand Schmidt Køge             7 7
28 Robin de Cnodder Balen BC (Belgien)     7         7
29 Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK         6     6
30 Morten Rasmussen Odder CK 6             6
31 Nicolai Brøchner Nielsen Kolding BC             5 5
32 Peter Horn Bækhøj Hobro Ck38 2           3 5
33 Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling       5       5
34 Søren Kolkjær Kristensen Odder CK 5             5
35 Mathias Øllegaard Hvidovre CK             4 4
36 Filip Fogh Marqvard Hansen Grenaa CC         4     4
37 Adrian Guerrero Team Wallonie (Belgien)     4         4
38 Thore Bractberg DCR-Ballerup   4           4
39 Søren Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling           2   2
40 Daniel Malmros Christiansen Odder CK         2     2
41 Anders Damgaard Christiansen Horsens AC   2           2
42 Dion Jimmy Hansen DCR-Ballerup             1 1
43 Jens Møller Pedersen Randers CK           1   1
44 Michael Andersen Thy CR   1           1
45 Tobias Sloth Hansen Viborg Cycling 1             1

 

 

De syv afdelinger :
1.afdeling 15.april i Esbjerg.
2.afdeling 12. maj i Holstebro (Enkelstart).
3.afdeling 19. maj i Odder (Kongeetape i Tour de Himmelfart) .
4.afdelin 28. maj i Hammel.
5.afdeling 24. juni i Randers .
6.afdeling 19. august i Aarhus (Søndag).
7.afdeling 23. september i RødeKro (Finale).
 

Se reglement her.