DATO KLUB/LØB 1.KOM. 2.KOM. 3.KOM. 4.KOM. 5.KOM. 6.KOM. MÅLD. FLYV.
Marts                  
18 Silkeborg MX Maraton ME FJ NL          
April.                  
15 Aarhus 1900 MTB   Post Cup JE IE            
15 Esbjerg KO JJ HK/JK       KM  
22 Tjæreborg/Esbjerg Kriterium + Tempo FJ SS JJ NL     KM HK
29 Lolland Falster Post Cup + Jun. Bell Cup SJÆL JK SJÆL SJÆL        
29 Svendborg  minus A., Jun.   Vittoria Cup WF JJ FL       HK  
29 Silkeborg MTB OT NL            
Maj.                  
4 Greve Youth Tour  Børn/Ungd./Jun. SJÆL ME SJÆL WF        
5 Greve Youth Tour  Børn/Ungd./Jun. Bell Cup SJÆL ME SJÆL WF        
6 Greve Youth Tour  Børn/Ungd./Jun. SJÆL ME SJÆL WF        
12 Holstebro Jysk Fynsk Mesterskab Tempo KO LS           CK
13 Herning  Vittoria Cup KO LS OB/CK PF     HS  
13 Aarhus MTB                     AFLYST ME OT            
17 Odder Kr. Himmelfart Børn,Ungd,Jun HK SJÆL WF ME     KO  
18 Odder Kr. Himmelfart Børn,Ungd,Jun HK SJÆL WF ME     JJ  
19 Odder Kr. Himmelfart Børn,Ungd,Jun Bell Cup HK SJÆL WF ME JK   KO  
20 Grenå   Post Cup OB SJÆL PF  JK     HK  
20 Grenå minus Børn,Ungd,Jun SS LC         HK  
20 Vejle MTB  Post Cup OT ME            
26 Silkeborg   KO FJ KF OB/CK     KM  
27 Viborg FJ LC KF OB/CK     KM  
28 Hammel LS SM KF JK/HK     KO  
Juni                  
2 Vejen JFM Holdløb  KO LC           CP/FJ
3 Hobro    Jun. Bell Cup FJ LC OB/CK CP/FL     KM  
9 Skive + Service junior FJ SM OB/SS PF     HK  
10 Thy Jysk Fynsk Mesterskab Linieløb + Serv. Ju WF KF OB/CK PF     HS  
10 Cycling Nord Aalborg MTB OT FJ            
12 Aarhus Bane Dany-pace + ungdom WF KO            
17 Horsens                                             FJ LS HK/JJ       KM  
19 Bogense Gadeløb CP              
20 Middelfart aftenløb for 4 klasser HK KF         WF  
23 Hvidovre  DM-Veteraner SJÆL JJ SJÆL          
24 Hvidovre  DM-Veteraner SJÆL JJ SJÆL          
24 Randers  Post Cup, Bell Cup JK SJÆL HK PF CP/OB   HS  
24 Randers minus Veteraner  LC NL         HS  
27 Roskilde DM-uge    Holdløb SJÆL JK SJÆL CK SJÆL      
29 Roskilde DM-uge    Enkeltstart SJÆL JK SJÆL CK SJÆL      
30 Roskilde DM-uge    Linieløb Damer SJÆL JK SJÆL CK SJÆL      
Juli                  
1 Roskilde DM-uge    Linieløb Jun. + Elite SJÆL JK SJÆL CK SJÆL      
1 Varde MTB ME NL            
3 Aarhus Bane  JFM KO WF            
7 Farsø Gadeløb SS              
8 Fredericia FJ OB FL/JJ       HK  
19 Aarhus Bane  Cup Danmark ME WF            
29 Kolding WF IE FL/JJ       HS  
30 Hadsten Gadeløb Elite OB              
August                  
4 Aarhus DM-Bane Børne/Ungdom KO SJÆL WF          
5 Aarhus DM-Bane Børne/Ungdom KO SJÆL WF          
5 Aalborg   Tempo  minus Børne/Ungdom FJ SM           OB
8 Silkeborg (Kjellerup) Gadeløb OB              
9 Horsens  Gadeløb Rundt om Lunden HK              
10 Esbjerg Gadeløb  Ikke elite HK              
10 Herning Gadeløb  Elite PF              
11 Thorsager WF SS HK/SM       HS  
12 Odense Fyen Rundt Elite OB HK CK PF     KM  
DATO KLUB/LØB 1.KOM. 2.KOM. 3.KOM. 4.KOM. 5.KOM. 6.KOM. MÅLD. FLYV.
August                  
11 Aarhus Bane  DM-Bane Veteraner ME SJÆL KO          
12 Aarhus Bane  DM-Bane Veteraner ME SJÆL KO          
18 Aarhus PF KF OB/SM       HS  
19 Aarhus WF LC JK/SS       HK  
19 Viborg DM - MTB JE SJÆL FJ          
23 Aarhus Bane  Cup Danmark WF ME            
24 Køge  DM Børne/Ungdom   Holdløb SJÆL KO SJÆL          
25 Køge  DM Børne/Ungdom   Enkeltstart SJÆL KO SJÆL          
26 Køge  DM Børne/Ungdom   Linieløb SJÆL KO SJÆL          
26 Sorø  Post Cup + Jun Bell Cup SJÆL CK SJÆL SJÆL        
31 Odder DM U-23 Tempo JK SJÆL HK          
September                  
2 Odder DM U-23 Linieløb JK SJÆL HK       KM  
2 Odder  minus A-kl. FJ LS         KM  
6 Aarhus Gadeløb Elite PF              
9 Vejle minus A-klassen JJ IE         WF  
9 Ordrup Post Cup SJÆL HK SJÆL SJÆL        
9 Aarhus MARATON ME  FJ JE          
15 Vejen    Vittoria Cup LC KF CP/FL SM     WF  
16 Haderslev    Jun. Bell Cup Finale LC IE HK/SM JK/PF     HS  
22 Sønderborg KO LS JK/FL       HK  
23 Røde Kro KO NL CP/LC       HS  
23 Randers MTB  Post Cup JE ME            
29 Tønder KO LS KF CP/FL     KM  
30 Bov JJ LS KF HK/CP     KM  
Oktober                  
5 Ballerup  DM-Bane Senior SJÆL ME SJÆL          
6 Ballerup  DM-Bane Senior SJÆL ME SJÆL          
7 Ballerup  DM-Bane Senior SJÆL ME SJÆL          
7 Silkeborg DM MX JE SJÆL NL          
                   
                   
                 
  Opdateret den 12. september  2007    


CP Carsten Pedersen LS Lars E. Svenstrup
CK Charsten Kristensen LC Leo Christensen
FL Finn Lund Laursen ME Martin Engbjerg
FJ Frits Jensen MG Michael Grelk
HK Henning Knudsen NL Nete Lyhne
HS Henning Sørensen OB Ole Borregaard
IE Ingrid Engbjerg OT Ole Thomsen
JK Jakob Knudsen PF Preben Frisch
JE John Engbjerg RM Rasmus Mortensen
JJ Jørgen Emil Jeppesen SS Sanne Schmidt
KF Kirsten Frederiksen SM Søren Meier
KO Knud Olsen WF Willy Frederiksen
KM Kurt Markussen HMK Henrik Kristensen